جدول وزن ورق استیل، محاسبه وزن ورق استیل 304 و 316

5/5 - (3 امتیاز)

جدول وزن ورق استیل، محاسبه وزن ورق استیل 304 و 316

جدول وزن ورق استیل

مطابق با استانداردهای تولید، هر ورق استیل در ابعاد و ضخامت ویژه خود، دارای وزن مشخصی است. وزن ورق استیل بر اساس پارامترهای ابعادی آن محاسبه می‌شود و مقدار آن در تعیین قیمت و کیفیت ورق مهم و موثر است.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

استفاده از جدول وزن ورق استیل یا فرمول محاسبه وزن ورق استیل، دسترسی به وزن و مشخص کردن اصالت و درستی وزن کالا را برای شما راحت‌تر می‌کند.

اطلاع از وزن ورق از سواستفاده فروشندگان ورق استیل نیز جلوگیری می‌کند زیرا وزن ورق، مستقیما بر تعیین قیمت روز ورق استیل اثر می‌گذارد. در این مقاله، به بررسی جدول وزن ورق استیل پرداخته‌ایم. همراه آیرومارت باشید.

 

جدول وزن ورق استیل

جدول وزن ورق استیل، جدولی است که همانند جدول وزن ورق گالوانیزه بر اساس ابعاد استاندارد ورق و چگالی آن تدوین می‌شود. این جدول که اعدادی مشابه به جدول وزن ورق سیاه دارد، به خریداران کمک می‌کند که وزن نشان‌داده روی ترازو را با وزن استاندارد مقایسه کرده و از کیفیت تولید مطمئن شوند.

این جدول در ادامه آورده شده است:

وزن ورق استیل در ابعاد مختلف
ضخامت (mm) ۱۰۰۰*۲۰۰۰ (kg) ۱۲۵۰*۲۵۰۰ (kg) ۲۰۰۰*۶۰۰۰ (kg)
۰.۳۰ ۴.۷۴ ۷.۴۱ ۲۸.۴۴
۰.۴۰ ۶.۳۲ ۹.۸۸ ۳۷.۹۲
۰.۴۵ ۷.۱۱ ۱۱.۱۱ ۴۲.۶۶
۰.۵۰ ۷.۹۰ ۱۲.۳۴ ۴۷.۴۰
۰.۵۵ ۸.۶۹ ۱۳.۵۸ ۵۲.۱۴
۰.۶۰ ۹.۴۸ ۱۴.۸۱ ۵۶.۸۸
۰.۷۰ ۱۱.۰۶ ۱۷.۲۸ ۶۶.۳۶
۰.۸۰ ۱۲.۶۴ ۱۹.۷۵ ۷۵.۸۴
۰.۹۰ ۱۴.۲۲ ۲۲.۲۲ ۸۵.۳۲
۱.۰۰ ۱۵.۸۰ ۲۴.۶۹ ۹۴.۸۰
۱.۲۰ ۱۸.۹۶ ۲۹.۶۳ ۱۱۳.۷۶
۱.۵۰ ۲۳.۷۰ ۳۷.۰۳ ۱۴۲.۲۰
۲.۰۰ ۳۱.۶۰ ۴۹.۳۸ ۱۸۹.۶۰
۲.۵۰ ۳۹.۵۰ ۶۱.۷۲ ۲۳۷.۰۰
۳.۰۰ ۴۷.۴۰ ۷۴.۰۶ ۲۸۴.۴۰
۴.۰۰ ۶۳.۲۰ ۹۸.۷۵ ۳۷۹.۲۰
۵.۰۰ ۷۹.۰۰ ۱۲۳.۴۴ ۴۷۴.۰۰
۶.۰۰ ۹۴.۸۰ ۱۴۸.۱۳ ۵۶۸.۸۰
۸.۰۰ ۱۲۶.۴۰ ۱۹۷.۵۰ ۷۵۸.۴۰
۱۰.۰۰ ۱۵۸.۰۰ ۲۴۶.۸۸ ۹۴۸.۰۰
۱۲.۰۰ ۱۸۹.۶۰ ۲۹۶.۲۵ ۱۱۳۷.۶۰

محاسبه وزن ورق استیل

با بدست آوردن وزن از طریق فرمول محاسبه وزن ورق استیل، و ضرب آن در قیمت هر کیلو استیل، می‌توان قیمت امروز ورق استیل را حساب کرد. فرمول زیر، برای این محاسبه مورد استفاده قرار می‌گیرد:

وزن ورق استیل = طول (متر) * عرض (متر) * ضخامت (میلی متر) * ۷.۸۶

در این فرمول، چگالی استیل همان وزن مخصوص آهن یا چگالی آهن در نظر گرفته می‌شود که برابر با عدد ۷.۸ است. ابعاد را مطابق با واحدهای گفته شده باید در این فرمول قرار داد. به عنوان مثال وزن ورقی با ضخامت ۰.۴ میلی‌متر و ابعاد ۲*۱ متر تقریبا برابر با ۶.۲۹ کیلوگرم است.

جدول وزن ورق استیل

اهمیت وزن بر تعیین قیمت

قیمت انواع ورق‌های فولادی، به صورت کیلویی محاسبه می‌شود. بنابراین نکته، با استفاده از جدول وزن ورق روغنی و سایر انواع ورق می‌توان وزن هر یک ورق را در قیمت هر کیلو ورق ضرب کرد و قیمت نهایی را محاسبه کرد. در این مقاله به بررسی جدول وزن ورق استیل و نحوه محاسبه اعداد آن پرداختیم.

شما می‌توانید قیمت ورق استیل را در ابعاد مختلف از آیرومارت استعلام بگیرید و با توجه به وزن موجود در این جدول، از صحت آن اطمینان یابید. جهت کسب اطلاعات بیشتر، از طریق شماره تلفن ۰۲۱۴۵۳۰۶ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

غزاله کریمی

نظر کاربران

به این مقاله امتیاز دهید
5/5 - (3 امتیاز)

021-45306
محصولات وارد شوید! لیست سفارشات 021-45306فروش و بازرگانی

درخواست سفارش

کیلوگرم
معادلتن

قیمت نهایی بعد از تماس و اعلام کارشناس مشخص می شود.