فروش ویژه میلگرد 12 ذوب آهن اصفهان | انبار تهران و اصفهان | تلفن:02145306 

۱ بهمن ۱۴۰۰ رویا سبزعلی ۶
به اشتراک‌ گذاری

پیش بینی قیمت خودرو در سال ۱۴۰۲

۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)

در بازار خودرو ۱۴۰۰ شاهد رخداد اتفاقات مختلفی بودید که به افزایش قیمت‌ها منجر شد. تقاضای بالا از یک سو و کمبود عرضه از سوی دیگر در این روند رو به رشد خودرو تاثیرگذار بود.

اما آیا این روند صعودی متوقف خواهد شد؟ پیش بینی قیمت خودرو ۱۴۰۲ چیست؟ برای آنکه پاسخ پرسش‌هایتان را پیدا کنید، مطالعه این مطلب از آیرومارت را دست ندهید.

چرا پیش بینی قیمت خودرو اهمیت دارد؟

زمانیکه نقدینگی مردم افزایش می‌یابد، افراد تمایل دارند تا برای حفظ ارزش پول خود، مازاد آن را در بازارهای مختلف سرمایه‌گذاری کنند. در حال حاضر ارز، طلا، مسکن، آهن، بورس و خودرو، بازار‌های اصلی سرمایه گذاری مردم به شمار می‌روند.

هر کدام از این بازارهای مالی، تحت تاثیر شرایط و پارامترهای مختلف، فراز و فرود را تجربه می‌کنند. بنابراین اطلاع از پیش بینی قیمت خودرو، مسکن و … در ماه‌های آینده امری مهم و گاه ضروری است.

البته دقت کنید که برای حفظ سرمایه خود نباید تنها به این تحلیل‌ها و پیش بینی‌ها اکتفا کنید. فعالیت در هر کدام یک از بازارهای مذکور، نیازمند کسب دانش تخصصی و مشورت با افراد با تجربه است.

پیش بینی قیمت خودرو در سال 1402

عوامل موثر بر پیش بینی قیمت در بازار خودرو

موارد مختلفی دست به دست هم می‌دهند تا یک کالای مصرفی همچون خودرو ساخته شود. مهم‌ترین بخش در فرایند تولید، تامین قطعات اولیه است. مسائل و مشکلاتی که در مسیر تهیه قطعات اولیه وجود دارد، مستقیما بر طول زمان فرایند تولید و قیمت نهایی ماشین تاثیر می‌گذارد.

خودرویی که برای فروش به بازار عرضه می‌گردد، با تاثیرپذیری از شرایط روز این بازار، بازارهای موازی، سیاست‌های داخلی و خارجی، دچار نوسان می‌شود. همانطور که در پیش بینی قیمت مسکن ۱۴۰۲ نیز گفته شد، در شرایط نوسان و التهاب، تصمیم‌گیری سخت و دشوار خواهد بود. در چنین زمانی نباید شتابزده عمل کرد.
معمولا در پیش بینی قیمت ماشین ۱۴۰۲، موارد زیر دخالت دارند:

 • مقدار عرضه و تقاضا
 • نرخ تورم سالیانه
 • نرخ ارز
 • تحریم‌ها

هر کدام از این عوامل با شدت و ضعف متفاوت، تعیین کننده قیمت خودرو خواهند بود. در این میان، سیاست‌هایی که دولت و افراد مرتبط با این صنعت اتخاذ می‌کنند، می‌تواند به کنترل هزینه‌ها در این بخش کمک کند.

برای آنکه بتوانید پیش بینی دقیقی از شرایط بازار خودرو سال بعد داشته باشید، باید در تغییرات شرایط تحریم، نوسانات ارز، مقدار عرضه کارخانجات، واردات خودرو و نرخ تورم دقیق شوید.

پیش بینی قیمت خودرو

فولاد و پیش بینی قیمت خودرو

بخش عمده‌ای از ساختار یک خودرو به کمک فولاد و مقاطع وابسته به آن، ساخته می‌شود. در تولید شاه فنر، بدنه و شاسی، اگزوز، رینگ‌ها و … انواع آلیاژهای فولادی به‌کار می‌رود.

اگر علاقه‌مندید که اطلاعات خود را در خصوص بخش‌های مختلف خودرو افزایش دهید و به دنبال پاسخ به سوالاتی از قبیل سیستم اگزوز چیست، درب خودرو چگونه تولید می‌شود و … هستید، حتما به وبلاگ آیرومارت مراجعه کنید.

مصرف بالای فولاد در ساخت و تولید انواع ماشین، موجب تاثیرپذیری بازار خودرو از بازار مادر، یعنی فولاد شده است. برای درک این مسئله خوب است بدانید که به طور متوسط برای هر ماشین، ۹۰۰ کیلوگرم آهن و فولاد مصرف می‌‌شود. بنابراین قیمت ورق روغنی و قیمت ورق سیاه در نوسان قیمت خودرو موثرند.

به همین دلیل باید در تحلیل‌ها و پیش بینی قیمت خودرو، نوسانات بازار آهن را نیز لحاظ کنید. در این خصوص حتما مقاله پیش بینی قیمت آهن در سال ۱۴۰۲ را مطالعه کنید.

قیمت خودرو در زمستان ۱۴۰۱، پیش بینی قیمت خودرو در ماههای آینده

در روزهای پایانی دی ماه ۱۴۰۱، با بررسی بازار می‌توان گفت که رشد قیمت خودرو در دو ماه اخیر بی‌وقفه بود. بازار خودروهای داخلی و خودروهای خارجی، روندی افزایشی را طی می‌کنند اما این روند تا کجا ادامه دارد؟
بازار خرید و فروش خودرو در حال حاضر در حالت سکون قرار دارد زیرا نه تنها تقاضا در بازار کاهش یافته بلکه فروشندگان نیز تمایلی به فروش خودروهایشان ندارند.

علی‌رغم اخبار افزایش تولید خودرو، عرضه قطره‌‌چکانی آن به بازار منجر به افزایش قیمت‌ها شده است. از سوی دیگر، دلار عامل بسیار مهمی در بازارهای داخلی به شمار می‌رود و موجب نوسان قیمتی در این بازارها می‌شود. بازار خودرو نیز از این قاعده استثنا نیست. با نبود هیچگونه عامل کاهشی قیمت، به نظر می‌رسد خودرو به روند افزایشی خود ادامه دهد.

پیش بینی کارشناسان اقتصادی، تورم ۴۰ تا ۶۰ درصد در سال جاری بود که در انتهای پاییز، تورم به ۴۰ درصد رسیده بود. در صورتی که با توجه به بیانات دولت، تورم در همین سطح نگه‌داشته شده و متوقف شود، می‌توان امید داشت که روند بازار در این نقطه به پایان رسد. اما به نظر می‌رسد باید منتظر بازار افزایشی تا پایان سال باشیم. نرخ تورم در سال ۱۴۰۱ را مطالعه فرمایید تا متوجه اثر آن بر قیمت خودرو شوید.

پیش بینی خودرو سال ۱۴۰۲

در حال حاضر، با اینکه خواسته مردم تنها یک خودروی عادی و معمولی است، با این حال خرید این کالای مهم برای بسیاری از مردم تبدیل به رویا شده است.
نظرات و دیدگاه‌های متفاوتی توسط کارشناسان برای پیش بینی قیمت خودرو در سال ۱۴۰۲ ارائه شده است. بنا به نظر یک کارشناس خودرو، بنا به روند صعودی پیش بینی شده برای نرخ ارز و وابستگی آن به نرخ خودرو، بازار خودرو در ماه‌های آینده افزایش قیمت را تجربه خواهد کرد.

بنا به نظر این شخص، با توجه به افزایش نرخ ارز، فروشندگان چاره‌ای به‌جز افزایش قیمت ماشین‌ها ندارد. چرا که درآمد حاصل از فروش خودروها باید به اندازه‌ای باشد که هزینه‌های واردات قطعات جدید جبران شود. بنابراین با روند صعودی که دلار در ماه‌های آینده خواهد داشت، صعودی بودن بازار خودرو منطقی است.
به واسطه تحریم‌هایی که برای صنعت خودرو به وجود آمده است، واردات این محصول و قطعات جانبی آن با مسائل و مشکلات جدی همراه بوده است. از سوی دیگر، هزینه‌هایی که به واسطه دور زدن تحریم‌ها برای واردات پرداخت می‌شود، در افزایش قیمت خودرو دخالت دارند.

اگرچه، در روزهای اخیر، سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت نفت، خبر از تولید خودروهای ارزان قیمت در سال ۱۴۰۲ را داد. با این‌حال، برنامه ساخت این خودروها به نظر نمی‌رسد که به سرعت عملی گردد. شواهد، نشان می‌دهد که قیمت خودرو در سال ۱۴۰۲ با افزایش روبرو خواهد شد و خبری هم از خودروهای ارزان قیمت نخواهد بود.
پیش بینی قیمت ماشین

خرید و استعلام قیمت ورق و آهن‌آلات خودرو

همان‌طور که در این مطلب به آن اشاره شد، یکی از بازارهای اصلی مصرف فولاد و مقاطع فولادی، خودروسازی است. قیمت فولاد، یگی از مسائل مهمی است که بر قیمت خودرو ۱۴۰۲ اثر می‌گذارد. برای تهیه انواع ورق خودرو و آهن‌آلاتی که در بخش‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید با منابع تامین معتبر و خوش‌نام همکاری داشت. شرکت پیشرو صنعت نفت آسیا با برند تجاری آیرومارت به عنوان یکی از تامین کنندگان اصلی آهن‌آلات خودرو سال‌هاست که در بازار آهن فعالیت می‌کند.

این مجموعه با استعلام قیمت روز ورق، پروفیل و .. در سایت و شبکه‌های اجتماعی همچون تلگرام، امکان ثبت سفارش آنلاین، ارائه خدمات مورد نیاز همچون جوشکاری و برشکاری و نیز ارسال سراسری بار به تمام ایران، تلاش کرده تا پاسخگوی تمام نیازهای خریداران باشد.

کارشناسان آیرومارت با تکیه بر دانش و تجربه خود به واسطه سال‌ها فعالیت در بازار آهن ایران، آماده هستند تا تمام سوالات شما را خصوص استعلام قیمت آهن‌آلات، خصوصا قیمت ورق، انتخاب و تهیه مقاطع مختلف را پاسخ دهند. برای ارتباط با کارشناسان آیرومارت کافیست با شماره تلفن ۰۲۱۴۵۳۰۶ تماس بگیرید.

سخن آخر

در این مطلب تلاش شد تا جدیدترین پیش بینی قیمت خودرو در روزهای آینده را در اختیار شما قرار گیرد تا بهترین تصمیم را برای پول و سرمایه خود بگیرید.

دقت کنید که که در تصمیم‌گیری‌های خود به اتفاقات غیر قابل پیش بینی و عدم تحقق پیش بینی‌ها توجه نمایید. نظر شما از پیش بینی قیمت خودرو در ماههای آینده چیست؟

۱ بهمن ۱۴۰۰ رویا سبزعلی ۶
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

  1. محسن ۱۸ بهمن ۱۴۰۰

   به نظر شما قیمت خودرو تو سه ماه اول سال اینده چقد افزایش داره؟

   • آیرومارت ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

    سلام وقت بخیر. با توجه به نوسانات ارز و شرایط مذاکرات، امکان کاهش و یا افزایش قیمت خودرو وجود دارد که ما امیدواریم با ازاد شدن واردات خودرو، بازار در این بخش به تعادل برسد.

  2. کامران فرد ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

   قیمت خودور که مجددا افزایشی شد واردات خودرو به کجاست رسید بالاخره؟

   • آیرومارت ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام روز خوش. یکی از راهکارها برای کنترل قیمت خودرو در بازار ۱۴۰۱، واردات بود. در حال حاضر باید منتظر دستور دولت مبنی بر آزادسازی واردات خودرو باشیم.

  3. سلیمی ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر در عرض چهار روز قیمت خودرو ۳۰ درصد افزایش داشت و هیچ بعید نیست با این افسار رهای دلار همچنان افزایش داشته باشه دارم به این باور میرسم که پراید هم از قدرت خرید مردم خارج شده

   • آیرومارت ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

    سلام. وقت شما بخیر. با این شرایط متاسفانه نمی‌تونیم پیش بینی قیمت خودرو رو به دقت انجام بدیم.

خبرنامه

اطلاع از جدیدترین قیمت و تخفیف‌های روز بصورت آنی و رایگان