۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ پریسا خاتمی ۰
به اشتراک‌ گذاری

پوشش pvd رینگ فولادی

۵/۵ - (۳ امتیاز)

پوشش pvd یا تراکم بخار فیزیکی به روشی گفته می‌شود که طی آن در مرحله بخار، آنیون‌های فلزی جدا و به طرف سطح موردنظر پیش می‌روند. در نهایت اتم‌های فلز با گازهای تعاملی واکنش نشان می‌دهند و در نتیجه نیتریت، کاربید و اسید تشکیل می‌شود.

 

پوشش مقاوم PVD

این نوع پوشش در دمای ۴۵۰ درجه انجام می‌شود و طی آن تیتانیوم در محفظه خلا تبخیر می‌شود. سپس این تیتانیوم تبخیر شده با ازت ترکیب می‌گردد. محصول این فرایند نیتریت تیتانیوم خواهد بود. از نیترید تیتانیوم که ترکیب شیمیایی بسیار سخت و مقاومی نسبت به سایش و خوردگی است، برای پوشش PVD رینگ فولادی استفاده می‌شود.

فرایند PVD درصد تخریب را تا میزان زیادی کاهش می‌دهد در نتیجه از این روش می‎توان برای پوشش رینگ‌های فولادی و بهبود مقاومت آن به سایش استفاده کرد.

پوشش‌ PVD موجب بهبود عملیات براده برداری، افزایش طول عمر ابزار، پایدرای ابعاد، کاهش هزینه تیز و یا تعویض کردن ابزار می‌گردد.

پوشش PVD به عنوان روش مقرون به‌صرفه و مطمئن برای بهبود قطعات مختلف خودرو بکار می‎رود. استفاده از این روش می‌تواند شما را از مشکلاتی پوشش‌های گالوانیک مانند مراحل پیش آماده سازی و مواد شیمیایی دور می‌کند. در ساخت خودرو، یکی از مقاطع مهم فولادی ورق است. ورق خودرو با خواصی مطلوب توسط کارخانه‌هایی بزرگ و معتبر در کشور تولید می‌شود.

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ پریسا خاتمی ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

خبرنامه

اطلاع از جدیدترین قیمت و تخفیف‌های روز بصورت آنی و رایگان

مشاوره خرید
ارسال در واتس اپ