فروش ویژه پروفیل درجه دو، موجود در انبار تهران تلفن:02145306 

۱۹ آذر ۱۳۹۹ پریسا خاتمی ۰
به اشتراک‌ گذاری

عرضه و تقاضای شمش و تختال در بورس کالا

۵/۵ - (۳ امتیاز)

علاوه بر خرید میلگرد در بورس کالا، بقیه کالاها همچون شمش فولادی نیز مورد معامله قرار می‌گیرد. عرضه‌کنندگان متعددی در حوزه شمش بورس کالا فعالیت دارند. در این بین فولاد خوزستان با عرضه ۶۶۰ هزار تن عرضه، صدرنشین جدول بوده است.
اگر بخواهیم نگاهی به قیمت معاملات شمش فولادی در بورس کالا بیندازیم، مشاهده خواهیم کرد که قیمت شمش از فروردین تا آبان ماه ۹۹ از قیمت هر کیلو ۴۰۰ تومان تا ۱۰ هزار تومان افزایش داشته است. همچنین میزان تقاضا تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پایین آمدن نرخ ارز، به شکل محسوسی کاهش داشته است.
در مورد عرضه و تقاضا باید گفت، تقریبا همیشه میزان تقاضا، ۵۰ درصد بیشتر از عرضه بوده است. اما در آبان ماه میزان تقاضا تنها نیمی از عرضه را تشکیل داد و این روند تا جایی ادامه داشت که در آذر ماه کاهش بی‌سابقه تقاضا را تجربه کردیم.
این گفتگوی زنده در پاسخ به چرایی این مساله و بسیاری سوالات دیگر ماننده نحوه و میزان عرضه شمش و تختال در بورس کالا و همچنین تسهیلات آن پرداخته‌ایم.

 

عرضه انواع شمش در بورس کالا

در بورس کالا دو نوع شمش القایی و قوسی در حال عرضه هستند. تفاوت این دو از نوع کوره‌ای که در آن شکل می‌گیرند ناشی می‌شود. در این بین شرکت‌های تولیدکننده شمش قوسی و آن دسته از تولیدکنندگان شمش القایی که به آن‌ها کنسانتره آهن تعلق گرفته است؛ ملزم به عرضه محصولات خود در بورس کالا هستند.

۱۹ آذر ۱۳۹۹ پریسا خاتمی ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

خبرنامه

اطلاع از جدیدترین قیمت و تخفیف‌های روز بصورت آنی و رایگان