کارخانه نورد آریان فولاد در استان قزوین را بیشتر بشناسید

4.3/5 - (3 امتیاز)
آریان-فولاد
وزن میلگرد آریان
۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)

کارخانه نورد آریان فولاد در سال ۱۳۸۶ در شهرستان بوئین زهرا در جنوب شرقی قزوین احداث شد. با شعار ” آینده میهنمان را به استحکام فولاد خواهیم ساخت” و  با هدف خودکفایی ملی در زمینه تولید مقاطع فولادی آغاز به کار کرد و بلافاصله عرضه محصولات این واحد صنعتی در بورس انجام شد.

وزن میلگرد آریان

ویژگی‌های اصلی آریان فولاد

موقعیت جغرافیایی خوب و نزدیک بودن به تهران و شمال کشور، سبب شده انتقال محصولات آریان فولاد به راحتی انجام شود. احداث کارخانه آریان فولاد با اشتغال زایی برای تعداد زیادی از بومیان این منطقه همراه بود. بیش از ۱۰۰۰ نفر در این واحد مشغول به کار هستند که نزدیک ۸۰ درصد آن ها بومی می‌باشند. با دارا بودن دو سایت به فاصله یک کیلومتر از هم و همچنین واحدهای ذوب و ریخته گری، نورد میلگرد، نورد مقاطع سنگین و نیمه سنگین، ماشینکاری و تولید اکسیژن، آریان فولاد به یکی از قطب های اساسی تولید مقاطع فولادی در ایران تبدیل شده است.

آریان فولاد کار خود را با تولید نبشی  آغاز کرد و به سرعت کشور را از واردات این محصول بی نیاز کرد. نبشی از جمله مقاطع پرکاربرد فولادی است که توسط بسیاری از کارخانه‌های داخل کشور تولید می‌شود. برند تولیدکننده هر محصول فولادی از عوامل موثر بر کیفیت محصول و نیز قیمت آن است. برای آشنایی با تولید کنندگان نبشی در داخل کشور و نیز راهنمایی جهت خرید این مقطع فولادی، پیشنهاد می‌شود مقاله راهنمای خرید نبشی را بخوانید.

تجهیزات آریان فولاد از کارخانه های مانیسمان دماگ آلمان، دانیلی ایتالیا و NNK ژاپن فراهم شده است و با رعایت استانداردهای ملی و بین المللی، به یکی از برترین تامین کنندگان در خاورمیانه تبدیل شده است. محصولات آریان فولاد بر اساس استانداردهای ISO1001 ، ISO 9001 و OHSAS 18001  تولید می‌شود.

کارخانه آریان فولاد از جمله تولیدکنندگان اصلی نبشی در ایران می‌باشد که با ارائه محصولات باکیفیت، جایگاه خوبی را در بازار آهن و فولاد کسب کرده است. جهت استعلام قیمت نبشی آریان فولاد روی لینک زیر کلیک کنید:

قیمت نبشی

خطوط تولید آریان فولاد

آریان فولاد به عنوان یکی از مهم‌ترین تامین‌کنندگان مقاطع فولادی در کشور، محصولات مختلفی در سایزهای متنوع به بازار ارائه می‌دهد. واحدهای تولیدی این کارخانه به صورت زیر می‌باشد:

واحد نورد میلگرد

 • خط نورد شماره ۱ : تولید میلگردهای آجدار و ساده در سایزهای ۱۰ تا ۳۲ با ظرفیت ۷۸۰ هزار تن
 • خط نورد شماره ۲ : تولید میلگردهای آجدار و ساده در سایزهای ۱۰ تا ۳۲ با ظرفیت ۶۰۰ هزار تن
 • خط نورد شماره ۳ : تولید میلگردهای آجدار و ساده در سایزهای ۱۰ تا ۳۲ با ظرفیت ۶۰۰ هزار تن

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد آریان

واحد نورد مقاطع سنگین و نیمه سنگین

 • خط نورد شماره ۱ : تولید تیرآهن، ریل، تسمه فولادی، نبشی و ناودانی با ظرفیت ۵۲۰ هزار تن
 • خط نورد شماره ۲ : تولید نبشی سبک و تسمه فولادی با ظرفیت ۵۲۰ هزار تن

واحد ذوب و ریخته گری

 • خط ذوب شماره ۱ : یک کوره قوس الکتریکی ۲۰ تنی برای تولید انواع بلوم، بیلت و شمش‌های ساختمانی با ظرفیت ۲۰۰ هزار تن
 • خط ذوب شماره ۲ : دو کوره القایی ۲۰ تنی برای تولید انواع بلوم، بیلت و شمش‌های ساختمانی با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن
 • خط ذوب شماره ۳ : سه کوره القایی ۵۰ تنی برای تولید انواع بلوم، بیلت و شمش‌های ساختمانی با ظرفیت ۵۰۰ هزار تن

واحد تولید اکسیژن

 • خط اکسیژن شماره ۱ : تولید گازهای صنعتی با ظرفیت اکسیژن
 • خط اکسیژن شماره ۲ : تولید گازهای صنعتی با ظرفیت اکسیژن

واحد ماشین کاری و غلتک تراشی

ظرفیت اسمی آریان فولاد بیش از ۳ میلیون تن در سال است. به همین خاطر، علاوه بر تامین نیازهای داخلی به کشورهای همسایه از جمله عراق، ترکیه، افغانستان و ارمنستان صادر می‌شود. همچنین محصولات آریان فولاد هم در ابعاد استاندارد و هم به صورت سفارشی عرضه می‌شوند.

محصولات کارخانه آریان فولاد

تنوع ابعاد مقاطع آریان فولاد یکی دیگر از نقاط قوت آن است. این عامل سبب شده محصولات آن در بسیاری از صنایع کاربرد داشته باشند. ابعاد محصولات آریان فولاد به صورت زیر است:

 • نبشی از سایز ۴۰ الی ۲۰۰
 • تیرآهن های H و I از سایز ۱۴۰ الی ۲۷۰
 • ناودانی از سایز ۸۰ الی ۱۲۰
 • ریل سبک و نیمه سنگین
 • میلگرد ساده و آجدار از سایز ۱۰ الی ۳۲
 • انواع شمش های آلیاژی و ساختمانی
 • ورق تا عرض ۴۰۰ و ضخامت ۸ به بالامیلگرد آریان

مراحل تولید

روش تولید محصولات در آریان فولاد ، نورد گرم است. در این روش بیلت، بلوم یا شمش وارد کوره شده و با عبور از ۴ منطقه دمایی تا ۱۱۵۰ درجه سانتیگراد گرم می‌شود. با توجه نوع محصول نهایی در مراحل مختلف تحت نورد قرار می‌گیرد. در نهایت به قطعه با عرض و ارتفاع مورد نظر تبدیل می‌گردد. با کلیک روی لینک فرآیند نورد گرم، ویدیو فرآیند نورد گرم را مشاهده کنید.

پس از رسیدن مقاطع به ابعاد مورد نظر، به منظور خنک‌سازی محصول، عملیات کوئنچ با آب و با سرعت بالا بر روی آن‌ها انجام می‌گیرد. این خنک‌سازی باعث می‌شود که خواص مکانیکی مقطع بهبود یابد و ضمن حفظ نرمی، استحکام آن افزایش پیدا کند.

پس از سرد شدن محصول، آزمون‌های کنترل کیفیت بر روی آن انجام شده و سپس در واحد بسته‌بندی، بسته‌بندی شده و آماده بارگیری می‌شود.

کنترل کیفی

به منظور بهبود کیفیت محصولات و جلوگیری از بروز خطا در عرضه محصولات به بازار، مقاطع آریان فولاد تحت بازرسی‌های دقیق کیفی قرار می‌گیرند. تست‌ها به کمک دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن و پرسنل متخصص و بازرسان کنترل کیفی انجام می‌شوند.

از جمله بازرسی‌های انجام شده در این کارخانه کنترل کیفیت میلگردها، کنترل کیفی ذوب و ریخته‌گری، بازرسی نبشی و ناودانی و کنترل خطوط نورد می‌باشد. به عنوان مثال در خط تولید میلگرد، بازرسی QC)Quality Control) با بررسی ابعاد، ضخامت، ترکیب شیمیایی و خواص ظاهری و تطبیق آن‌ها بر استانداردهای ملی و بین المللی انجام می‌شود. همچنین به منظور کنترل خواص مکانیکی، قطعات تحت تست‌های مکانیکی مانند کشش، خمش و سختی سنجی قرار می‌گیرند.

به طور کلی، کارخانه آریان فولاد با داشتن بیش از یک دهه سابقه، خط تولید مجهز و پرسنل حرفه ای یکی از قطب‌های اصلی تولید مقاطع فولادی در کشور است. این مجموعه نقش بسیار مهمی در بی نیاز کردن کشور از واردات دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات این کارخانه و اطلاع از قیمت‌ میلگرد آریان فولاد و خرید دیگر محصولات این کارخانه با مشاوران آیرومارت تماس حاصل فرمائید.

ادمین

نظر کاربران

به این مقاله امتیاز دهید
4.3/5 - (3 امتیاز)

021-45306
محصولات وارد شوید! لیست سفارشات 021-45306فروش و بازرگانی

درخواست سفارش

کیلوگرم
معادلتن

قیمت نهایی بعد از تماس و اعلام کارشناس مشخص می شود.