قیمت سیم بکسل آسانسور

قیمت سیم بکسل آسانسور

سیم بکسل آسانسور، یکی از مهمترین قطعاتی است که در مرحله مکانیکال آسانسور مورد نصب و راه‌اندازی قرار می‌گیرد. این سیم بر ایمنی آسانسور تاثیر زیادی دارد، بنابراین باید به فکر باکیفیت‌ترین محصول باشید. قیمت سیم بکسل آسانسوری با توجه به برند تولیدکننده و مواد به کار رفته در آن متفاوت است. از این رو ما در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که قیمت سیم بکسل آسانسور با توجه به چه عواملی تعیین می‌شود و بهترین سیم کدام است. در ادامه همراه آیرومارت باشید.
C
7 8 9 ÷ 4 5 6 x 1 2 3 - 0 . = +

قیمت سیم بکسل آسانسور

فیلتر براساس:
نام کالا واحد فروش قطر تاریخ قیمت (تومان) قیمت با احتساب 9% مالیات نمودار
سیم بکسل فولادی ۳۷*۶ سایز ۱۰ سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 10 متر 10 ۱۴۰۱/۱۱/۲۵
۵۳,۰۰۰
۵۷,۷۷۰
سیم بکسل آسانسوری مغزی فولادی سایز ۱۰ سیم بکسل آسانسوری مغزی فولادی سایز 10 متر 10 ۱۴۰۱/۱۱/۲۵
۶۰,۴۲۰
۶۵,۸۵۸
سیم بکسل آسانسوری مغز کنفی سایز ۱۰ سیم بکسل آسانسوری مغز کنفی سایز 10 متر 10 ۱۴۰۱/۱۱/۲۵
۴۴,۵۲۰
۴۸,۵۲۷
سیم بکسل فولادی ۳۷*۶ سایز ۱۲ سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 12 متر 12 ۱۴۰۱/۱۱/۲۵
۶۵,۷۲۰
۷۱,۶۳۵
سیم بکسل فولادی ۳۷*۶ سایز ۱۴ سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 14 متر 14 ۱۴۰۱/۱۱/۲۵
۸۴,۸۰۰
۹۲,۴۳۲
سیم بکسل فولادی ۳۷*۶ سایز ۱۶ سیم بکسل فولادی 37*6 قطر 16 متر 16 ۱۴۰۱/۱۱/۲۵
۱۰۶,۰۰۰
۱۱۵,۵۴۰
سیم بکسل فولادی ۳۷*۶ سایز ۱۸ سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 18 متر 18 ۱۴۰۱/۱۱/۲۵
۱۱۹,۷۸۰
۱۳۰,۵۶۰
سیم بکسل آسانسوری مغز کنفی سایز ۸ سیم بکسل آسانسوری مغز کنفی سایز 8 متر 8 ۱۴۰۱/۱۱/۲۵
۲۹,۹۴۵
۳۲,۶۴۰
سیم بکسل فولادی ۳۷*۶ سایز ۸ سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 8 متر 8 ۱۴۰۱/۱۱/۲۵
۴۲,۴۰۰
۴۶,۲۱۶
سیم بکسل آسانسوری مغزی فولادی سایز ۸ سیم بکسل آسانسوری مغزی فولادی سایز 8 متر 8 ۱۴۰۱/۱۱/۲۵
۴۲,۴۰۰
۴۶,۲۱۶
مراحل ثبت سفارش
مرحله اول درخواست خرید ۱
مرحله دوم پیش فاکتور ۲
مرحله سوم نحوه تسویه حساب ۳
مرحله چهارم تسویه نهایی ۴
مرحله پنجم ارسال و تحویل بار ۵

در خرید سیم بکسل آسانسور به چه نکاتی باید توجه کرد؟

به طور کلی سیم بکسل به طور گسترده در بسیاری از صنایع مانند معدن، آسانسورسازی، جرثقیل، بنادر، فعالیت‌های دریایی، برق، حفاری، نفت و گاز به کار می‌رود. هنگام بررسی قیمت سیم بکسل درب آسانسور، باید با این نکات آشنا باشید تا بودجه شما هدر نرود. وقتی که به دنبال خرید ورق کابین آسانسور هستید، باید برای اطلاع از قیمت سیم بکسل نیز اقدام کنید. برای انتخاب سیم بکسل مناسب برای هر نوع کاربری، شرایطی مانند استحکام، مقاومت در برابر سایش، مقاومت خمشی، مقاومت در برابر پارگی، تغییر شکل، مقاومت در برابر فشار و مقاومت در برابر چرخش را باید مد نظر قرار دهید. در ضمن به شرایط عملیاتی مانند میزان رطوبت و درجه حرارت توجه کنید.

انواع سیم بکسل آسانسور

سیم بکسل آسانسوری معمولا با مغزی الیافی بوده و از 8 استرند تشکیل می‌شود. جسن مغزی الیاف از کنف است، اما گاهی اوقات از پروپیلن و سیزال که الیاف مصنوعی به شمار می‌روند نیز استفاده می‌شود. این الیاف استحکام بالایی دارند و در عین حال خاصیت ارتجاعی خوبی را فراهم می‌کنند.

سیم بکسل های آسانسوری پرکاربرد، به صورت گالوانیزه و گاهی روغنی زرد و مشکی، در سایزهای 8 میلی‌متر، 10 میلی‌متر، 11 میلی‌متر و 12 میلی‌متر عرضه می‌شوند. از میان انواع سایزها، کاربردی‌ترین آنها سایز 10 است. سیم بکسل مورد استفاده در گاورنر آسانسور عموما یک سیم طناب 19 رشته‌ای است. سیم بکسل گاورنر انعطاف‌پذیری بالایی دارد و نیری کششی آن پایین است.

ساختار سیم بکسل ساز 10، به صورت 19*8 است و با مغزی الیافی و گاهی فولادی به فروش می‌رسد. وزن آن در هر 100 متر، 34/6 است، اما مغزی به کار رفته در آن برای هر 100 متر، 42/2 است. همچنین حداقل بار شکست تقریبی برای سیم بکسل آسانسور با مغزی کنفی، حدود 51/9 تخمین زده می‎شود.
پس از بررسی موارد عنوان شده، به راحتی می‌توان گفت که سیم بکسل با مغز فولادی، خواص مکانیکی و نیروی کششی بالاتری دارد. اما انعطاف کم آن باعث می‌شود که نسبت به مغز کنفی کاربرد محدودتری داشته باشد.

در ضمن مغز فولادی دارای استحکام کششی و خواص مکانیکی بالایی است، اما به دلیل کشش کم، استفاده از آن محدود و کمتر از نوع مغز کنفی است. قیمت سیم بکسل نمره 10 آسانسور، با توجه به تغییرات نرخ بازار متفاوت است، ولی جزو پرکاربردترین‌ها به حساب می‌آید.

بهترین برند سیم بکسل آسانسور

در حال حاضر انواع برندهای سیم بکسل در ایران به فروش می‌رسند و هر کدام کیفیت مخصوص به خود را دارد. در این میان، قیمت سیم بکسل آسانسور گوستاولف آلمان یکی از مواردی است که مصرف‌کنندگان زیادی آن را سرچ می‌کنند. زیرا جزو بهترین برندهای سیم بکسل محسوب می‌شود. البته به دلیل مشکل واردات، ممکن است تقلبی آن را به جای اصل به شما بفروشند. بنابراین حتما مطمئن شوید از شرکتی معتبر خرید می‌کنید.

راه تشخیص سیم بکسل گوستاولف آلمان از نوع تقلبی

برای ساخت و راه اندازی آسانسور فعالیت‌های زیادی صورت می‌گیرند، مثل نصب ورق‌ها، شاسی کشی آسانسور و … . در تمامی این مراحل باید از تجهیزات اصل و ارزیابی شده استفاده کنید. سیم بکسل، استحکام کششی بالا، وزن کم و عمر طولانی دارد و با استفاده از فولاد خالص طراحی می‌شود. راه‌های زیادی وجود دارند که می‌توانیم سیم بکسل اصل را از تقلبی تشخیص دهیم، ولی یکی از این راه‌ها ظاهر آن است. در سیم بکسل گوستاولف، یک خط سبز پیوسته روی سطح سیم بکسل وجود دارد. در ضمن، رنگ سیم بکسل خاکستری بوده و هیچ وقت طلایی نمی‌شود.

راه دوم این است که در سیم بکسل اصل با هسته کنفی، رشته‌ای از الیاف مصنوعی سبز رنگ، شبیه به تور ماهیگیری وجود دارند. در سیم بکسل اصل به هیچ وجه نواری با عنوان Made in Germany یا Gustave Wolf دیده نمی‌شود. در نتیجه سیم بکسل‌های نواردار، ساخت آلمان نیستند.

قیمت انواع سیم بکسل آسانسور

با توجه به تنوع محصولات موجود در بازار، قیمت سیم بکسل آسانسوری نیز بسیار متغیر است. زیرا قیمت سیم به عوامل زیادی بستگی دارد و با توجه به نوسانات قیمت و تاثیر عوامل مختلف، نمی‌توان قیمت واحدی را در نظر گرفت. به همین دلیل سایت‌ها و شرکت‌های مختلف قیمت‌های متفاوتی را اعلام می‌کنند. برای خرید و اطلاع از قیمت سیم بکسل، بهتر است آن را از نمایندگی‌های معتبر تهیه کنید.

خرید انواع قطعات فولادی و ورق مورد نیاز برای آسانسور

همانطور که عنوان شد، ایمنی آسانسور اهمیت زیادی دارد و حتما باید از باکیفیت‌ترین تجهیزات استفاده کنید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم ابزار مورد نیاز را از شرکتی معتبر بخرید. شرکت آیرومارت یکی از باسابقه‌ترین منابع در زمینه فولاد و آهن آلات است و شما می‌توانید قیمت ورق، میلگرد، تیرآهن، لوله و … را در سایت ما مشاهده کنید. تمامی قیمت‌ها به طور روزانه آپدیت می‌شوند و شما می‌توانید به نمودار تغییرات قیمت دسترسی داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره‌های رایگان، کافیست با شماره 02145306 تماس بگیرید تا مشاوران مجرب تیم ما شما را راهنمایی کنند.

این موضوع به نوع سیم به کار رفته و در نظر گرفتن استانداردها بستگی دارد. اما به طور تقریبی وقتی آسانسوری حدود ۶۰.۰۰۰ کیلومتر (حدود 7 - 8 سال) کار کند، نوبت به عوض کردن سیم بکسل‌ها می‌رسد.

بهترین گزینه برای نگهداری سیم بکسل، انبار کردن آن است. انبار باید تمیز، خشک و بدون رطوبت باشد. در ضمن اگر آن را در هوای آزاد می‌گذارید، حتما روی سیم‌ها را بپوشانید. زیرا شما باید در هر صورت از زنگ‌زدگی سیم بکسل‌ها جلوگیری کنید و مراقب باشید که دچار تاب خوردگی یا گره‌خوردگی نشوند.

معمولا یک آزمایش مهمی وجود دارد که در طی آن، مفتول‌های تولید شده دور هم پیچانده می‌شوند. در این صورت مقاومت کششی سیم بکسل را ارزیابی می‌کنند و در طول این آزمایش نباید دچار پارگی شود.

نظرات کاربران

  1. محمدرضا شفیعی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱

   سلام روزتون بخیر الان بهترین برند سیم بکسل آسانسور تو ایران چیه ؟ به چه برندی اعتماد کنیم ؟

   • آیرومارت
    ۱۹ دی ۱۴۰۱

    سلام. وقت شما بخیر. براساس کاربردی که مورد نظر شما هست برندهای مختلفی رو میشه به شما پیشنهاد داد. به طور کلی دو برند سیم بکسل گوستاولف و کیس وایر، کیفیت مناسبی دارندد.