۱۱ تیر ۱۳۹۹ مدیر ۰
به اشتراک‌ گذاری

گفتگوی زنده اینستاگرامی: خرید ورق فولادی اورجینال و با کیفیت

۵/۵ - (۱ امتیاز)

در خرید ورق فولادی اورجینال به چه نکاتی توجه کنیم؟

پیرو سلسله گفتگوهای زنده پیشین، با موضوع نکات خرید ورق فولادی، در گفتگو زنده این هفته در مورد نحوه تشخیص ورق فولادی اورجینال از تقلبی، به همراه راهکارهایی برای اطمینان از اصالت کالای سفارشی خود صحبت کردیم که در ویدیو زیر می‌توانید آن را مشاهده کنید.

 

 

 

از جمله نکات مهم خرید ورق روغنی، گرم و دیگر ورق‌ها که برای اطمینان از اصالت کالا، باید به آن دقت کرد؛ قید کردن همه ویژگی‌ها و خصوصیات کالای سفارشی به همراه شرایط تخلیه، بارگیری، تسویه حساب و … پیش از انجام معامله است.

با توجه به تنوع بالای محصولات، قید همه ویژگی‌های محصول مورد نظر، خطاهای احتمالی را که منجر به مغایرت در سفارش کالا خواهد شد، کاهش می‌دهد و باید گفت، هرچقدر نکات ذکر شده با جزییات بیشتر باشد خطای احتمالی کمتر خواهد شد.

نکته بعدی که در این مورد حائز اهمیت است، بازرسی کالای مورد نظر قبل از بارگیری است. بازرسی کنترل کیفیت مقاطع فولادی یکی از راهکارهای سازنده برای جلوگیری از مغایر فروشی است. این فرایند به خصوص در انواع ورق های آلیاژی که کابردهای خاص و صنعتی دارند بسیار پر اهمیت است.

یکی از انواع بازرسی‌های غیرمخرب، بازرسی چشمی است. در این مورد توصیه می‌شود فرایند بازرسی چشمی حتما در محل انبار و در حضور فروشنده و مشتری انجام شود.

اگر برای بازرسی محصول مورد نظر، احتیاج به نمونه برداری و ارسال به آزمایشگاه بود، نکته قابل توجه نشانه گذاری روی نمونه ارسالی و باقی محصولات است. به طوریکه برخی از شرکت‌های بزرگ قبل از ارسال نمونه به آزمایشگاه، روی کلیه کالاهای سفارشی خود هولوگرام می‌زنند.

از دیگر نکات خیلی مهم خرید ورق فولادی، تسلط بر سایز و مشخصات محصولات کارخانه‌ های تولید کننده ورق فولادی است. در قسمت اول از این سلسله ویدیو‌ها، به تفصیل در مورد سایز و مشخصات ورق های تولیدی از برترین کارخانه های تولید کننده ورق فولادی پرداختیم. تسلط به ویژگی ظاهری و فیزیکی محصولات فولادی منجر به اطمینان بیشتر از اصالت کالا خواهد شد.

نکات دیگری در این باب در این گفتگوی زنده مطرح شده است که پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید ورق فولادی در بازار فولاد، حتما آن را مشاهده کنید.

۱۱ تیر ۱۳۹۹ مدیر ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران