۱ مرداد ۱۳۹۹ مدیر ۰
به اشتراک‌ گذاری

گفتگوی زنده اینستاگرامی: نکات مربوط به خرید استیل

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نکات خرید استیل

در گفتگوی زنده هفته‌های گذشته به نکاتی در مورد استیل و تولیدکننده‌های آن و واردات فولاد زنگ نزن به داخل کشور پرداختیم.
در ویدیو این هفته به شرح نکاتی در مورد خرید استیل و موارد تاثیرگذار بر قیمت این محصول پرداخته‌ایم که توصیه می‌کنیم حتما آن را مشاهده کنید.

 

 

ورق استیل از کاربردی‌ترین ورق‌های مهندسی هستند و به علت داشتن مقاوت زیاد در برابر خوردگی از محبوبیت بالایی برخوردارند.
نکات زیادی در مورد خرید انواع مقاطع استیل وجود دارد که بر قیمت فولاد زنگ نزن اثر می‌گذارد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید، تمامی ویژگی‌های کالای مورد‌نظر خود را به فروشنده توضیح دهید. از موارد موثر بر قیمت کالا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

وارداتی یا تولید داخل بودن استیل:

این که محصول ساخت داخل است یا وارداتی و اینکه با چه کیفیتی تولید شده باشد، بر میزان هزینه‌های شما اثر مستقیم دارد.

میزان موجودی:

میزان موجودی استیل و قیمت خرید آن با یکدیگر رابطه معکوس دارند. به این معنی که هرچه موجودی کالایی کمتر باشد؛ قیمت آن افزایش پیدا می‌کند. پس قبل از خرید حتما از میزان موجودی آن اطلاع پیدا کنید.

خدمات:

خمکاری، برشکاری ورق، پولیش، رنگ و خش دار کردن از جمله خدماتی هستند که بر روی ورق استیل انجام می‌شوند. به طور مثال می‌توان به خش‌دار بودن استیل اشاره کرد، ممکن است ورق‌ها دارای خش فابریک باشند به این معنی که به همان صورت خشدار وارد شده اند و یا خش‌دار بودنشان مربوط به خدماتی باشد، که روی آن انجام شده است.

ابعاد و گرید از عوامل موثر بر قیمت خرید استیل:

گرید و ابعاد کالای مورد نظر از مهم‌ترین مسائل قابل توجه در خرید استیل است. برای مثال در بسیاری از موارد، عدم ذکر گرید استیل از سوی مشتری در هنگام خرید استیل برای مثال لوله استیل، منجر به سو برداشت می‌شود و در این حالت فروشنده گرید استیل ۳۰۴ را، به این دلیل که معمول‌ترین گرید استیل است، در نظر می‌گیرد که ممکن است با سفارش مشتری مغایرت داشته باشد. لذا ذکر گرید و ابعاد در هنگام خرید بسیار مهم است. همینطور می‌توان به درزدار و بدون درز بودن لوله‌ها اشاره کرد که در کنار ضخامت لوله‌ها باید در هنگام خرید ذکر شود زیرا بر قیمت خرید استیل اثر می‌گذارد.

میزان خرید استیل:

واضح است که هر چقدر میزان خرید شما بیشتر باشد هزینه‌های شما کاهش می‌یابد.

نکات ذکر شده از جمله مواردی است که در هنگام خرید استیل حائز اهمیت‌اند و به تفصیل در ویدیو گفتگوی زنده این هفته به آن پرداخته شده است.

۱ مرداد ۱۳۹۹ مدیر ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

خبرنامه

اطلاع از جدیدترین قیمت و تخفیف‌های روز بصورت آنی و رایگان

مشاوره خرید
ارسال در واتس اپ