علم و زیبایی با ابرکشتی هسته‌ای Earth 300

علم و زیبایی با ابرکشتی هسته‌ای Earth 300

با ابرکشتی Earth 300، تلاقی علم، زیبایی و تفریح را با هم ببینید. این ابرکشتی با استفاده از انرژی هسته‌ای کار می‌کند و محلی برای انجام آزمایشات علمی گسترده، کشف عجایب و زیبایی‌های اقیانوس و هشداردهی عمومی تغییرات آب و هوا است.

ابرکشتی فوق‌العاده Earth 300، با همکاری آرون اولیورا، بنیانگذار این پروژه و ایوان سالاس جفرسون، موسس و معمار شرکت Iddes Yachts، ساخته خواهد شد. طراحی آینده‌نگرانه، فناوری‌ سبز و ارائه امکانات آزمایشگاهی و پژوهشی از خدمات Earth 300 هستند. زیبایی و شکوه سبزترین کشتی، تحسین برانگیز است.

این کشتی تحقیقاتی، محل گردهمایی دانشمندان، دانشجویان و مهمانان ویژه است. افزایش آگاهی عمومی افراد درباره مسائل زیست محیطی از اهداف اصلی Earth 300 می‌باشد. از طرفی به تحقیقات شناخت و محافظت از اقیانوس، کمک خواهد کرد.

همچنین ببینید: تولید مخازن کروی به روش انفجاری

این کشتی تفریحی – علمی، 300 متر طول و 60 متر ارتفاع دارد. کره شیشه‌ای 13 طبقه این کشتی، با زیبایی و شکوه خود جهان را شگفت‌زده می‌کند. این کره هیجان‌انگیز، مرکز علمی این پروژه بزرگ است و 22 آزمایشگاه را در خود جای می‌دهد. پس از آماده‌سازی و ساخت، 160 دانشمند و 20 متخصص، می‌توانند فعالیت خود را در آن‌جا آغاز کنند. کارکنان و خدمه مجموعه 165 نفر خواهند بود. در این مجموعه 20 کابین VIP برای مهمانان ویژه ثروتمند در نظر گرفته شده که بخشی از بودجه مالی این مجموعه را تامین خواهد شد.

سازندگان این آزمایشگاه تحقیقاتی شناور قول داده‌اند که فناوری‌های درجه یکی چون سیستم‌های هوش مصنوعی، محاسبات کوانتومی و رباتیک و اولین کشتی با جدیدترین کامپیوتر کوانتومی را در اختیار جهان قرار دهند.

ایوان سالاس جفرسون، اهداف ساخت این شهر علمی را چنین برشمرد: “هدف ما، ایجاد طرحی الهام بخش است. مقصود این است که کره شیشه‌ای این کشتی، الهام‌بخش محافظت از کره زمین باشد و مرکز علمی آن، بهترین راهکارهای جهانی را به دانشمندان و متخصصین الهام کند.”

علم و زیبایی با ابرکشتی هسته‌ای Earth 300
کره شیشه‌ای الهام‌بخش محافظت از کره زمین می‌باشد

انرژی Earth 300 با استفاده از فناوری راکتور نمک گداخته (Molten salt reactor) یا رآکتور MSR تامین می‌شود. این تکنولوژی هسته‌ای که با فشار پایین کار می‌کند، اولین بار در سال 1950 ایجاد شد اما نتوانست پیشرفت کافی داشته باشد. با این‌حال در سال‌های اخیر، محققان به این فناوری ایمن، بدون آلودگی و پایدار علاقه‌مند شده‌اند. راکتور هسته‌ای Earth 300 هم اکنون در حال پیشرفت و ساخت است. با این تکنولوژی، انتشار هر گونه آلودگی به صفر می‌رسد.

اولیورا در سخرانی اخیر خود بیان داشت: “ما به دنبال نمادی جهانی برای علم هستیم. هدف ما این است که مجسمه‌ای علمی و شناور برای جلب توجه مردم بسازیم.”

او همچنین در ادامه گفت: “محیط زیست و تغییرات آب و هوا، در حال حاضر بزرگترین چالش جهان است. ما می‌خواهیم زنگ خطر تغییرات آب و هوایی را در جهان به صدا درآوریم.”

اولیورا یکی از برنامه‌های این پروژه را گردهم آوردن دانشمندان، متخصصان، دانشجویان و شهروندان خاص اعلام کرد و گفت 20 متخصص از زمینه‌های مختلف یعنی کارآفرینان، اقتصاددانان، مهندسین، کاوشگران و هنرمندان دور هم جمع خواهند شد تا با همکاری هم، راهکاری‌هایی نوین و گسترده ارائه دهند.

طراحی مقدماتی کشتی به پایان رسیده است و Iddes Yachts در نظر دارد در سال 2025 آن را راه‌اندازی کند. علت تاخیر در رونمایی، اهداف بلندپروازانه این مجموعه هستند. امید است این طرح الهام‌پخش فوق‌العاده اثربخشی مورد انتظار را داشته باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *