Sangan_bentonite_Pilot - فولاد سنگان

کارخانه ۱۰۰ هزارتنی بنتونیت افتتاح شد – فولاد سنگان

هم‌زمان با عید سعید قربان، کارخانۀ تولید بنتونیت شرکت فولاد سنگان با ظرفیت 1۰۰ هزار تن در سال و با اتکا به توانمندی شرکت صنعتی و معدنی آتیه‌فولاد نقش‌جهان افتتاح شد.

به گزارش آیرومارت؛ مدیرعامل شرکت فولاد سنگان افتتاح این کارخانه را گامی اساسی در جهت خودکفایی به این ماده دانست و گفت: بنتونیت به‌عنوان یک مادۀ معدنی برای تولید گندله استفاده می‌شود.

علی امرایی با تأکید بر این‌که پیش از احداث کارخانه این ماده از خارج از منطقه تأمین می‌شد، ادامه داد: با توجه به شعار امسال مبنی بر رونق تولید، تلاش شد با احداث این واحد تولیدی، این منطقه در زمینۀ بنتونیت خودکفا شود.

ظرفیت اشتغال‌زایی

وی ظرفیت این کارخانه را تا ۲۰۰ هزار تن قابل‌افزایش دانست و درخصوص موضوع اشتغال‌زایی تصریح کرد: با احداث و بهره‌برداری از کارخانۀ تولید بنتونیت در شرکت فولاد سنگان به‌طور مستقیم برای ۲۰ نفر و به‌طور غیرمستقیم برای ۱۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار سایت آیرومات به نقل روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان؛ مدیرعامل شرکت فولاد سنگان با تأکید بر این‌که این کارخانه نیاز گندله‌سازی 5 میلیون تنی شرکت فولاد سنگان و سایر شرکت‌های منطقه را تأمین می‌کند، اظهار کرد: این واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری اولیۀ ۱۴۰ میلیارد ریال احداث شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به میزان پیشرفت پروژۀ کنسانتره‌سازی فولاد سنگان تصریح کرد: این خط تولید نیز طی چند ماه آتی به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت فولاد سنگان با بیان این‌که برای بهره‌برداری از خط تولید این کارخانه نیز استفادۀ حداکثری از نیروهای بومی در دستور کار قرار دارد، گفت: با راه‌اندازی کارخانۀ کنسانتره‌سازی ۴۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و ۳۰۰۰ نفر نیز به‌طور غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *