۲ آذر ۱۳۹۹ پریسا خاتمی ۰
به اشتراک‌ گذاری

نمودار تغییرات قیمت مقاطع فولادی- آبان ۹۹

Rate this post

داشتن دانش کافی درمورد قیمت و روند صعودی یا نزولی بازار آهن و شناخت کافی درباره عوامل تاثیرگذار بر قیمت آهن می‌تواند شما را در خرید مقاطع فولادی کمک نماید. در آبان‌ماه ۱۳۹۹ روند تغییرات قیمت آهن به صورت زیر می‌باشد. در تحلیل هفتگی بازار این هفته به بررسی عوامل موثر بر بازار فولاد پرداخته‌ایم.

بازار استیل در آبان ماه

این ماه بازار استیل با ثبات نسبی و در برخی مواقع با کاهش همراه بود. هرچند برخی کالاهای استیل به علت کمبود موجودی این کاهش قیمت را تجربه نکردند.تحت تاثیر حاشیه‌های پیرامون انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و نرخ ارز، میزان عرضه و تقاضا کاهش داشت. در نهایت دستور ستاد ملی کرونا مبنی بر منع تردد موجب شد عده‌ای کالای موردنظرشان را خریداری کنند تا با مشکلات حمل و نقل روبرو نشوند.

قیمت ورق استیل

بازار ورق در ابتدای ماه با کاهش قیمت همراه بود اما از هفته دوم آبان ماه و تحت تاثیر انتخابات آمریکا، شاهد کاهش و افزایش ناگهانی قیمت ورق بودیم. بعد از پیروزی بایدن اما، روندی نزولی بر این مقطع حاکم شد. در هفته پایانی نهایتا شاهد ثبات قیمت ورق بودیم.

بازار پروفیل هم به دلایل پیشتر ذکر شده دچار تلاطمات زیادی بود و نرخ نهایی معاملات به صورت توافقی بین طرفین تعیین می‌شد. تنها عاملی که موجب ثبات نسبی شد، کاهش قیمت پایه بورس کالا بود. هرچند این کاهش، موجب افزایش تقاضا نگردید. البته در هفته پایانی و با اعلام این خبر که منع تردد به منزله تعطیلی بازار نیست، شاهد بهبود بازار پروفیل و افزایش تقاضا بودیم.

به طور کلی بازار مقاطع طویل با ثبات و یا کاهش قیمت همراه بود. در این بین تنها هاش به علت کمبود موجودی نوسانات زیادی را تجربه کرد. پس از پیروزی بایدن و کاهش نرخ ارز مجددا شاهد روند نزولی در بخش مقاطع طویل بودیم.
برای طالاع از روند هفتگی بازار فولاد با ما در وبلاگ آیرومارت همراه باشید.

۲ آذر ۱۳۹۹ پریسا خاتمی ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران