نمودار تغییرات قیمت مقاطع فولادی- شهریور ۹۹

 

در ویدئو زیر به بررسی روند تغییرات قیمت مقاطع فولادی و عوامل موثر بر آن در شهریور ماه 1399 پرداخته‌ایم. با مشاهده نمودار‌های نشان داده شده در ویدئو زیر تصوری کلی و جامع از روند قیمت‌ها در ماه گذشته خواهید داشت.

 

بازار فولاد در شهریور ماه

بازار استیل در هفته آغازین شهریور با ثبات قیمت همراه بود و تحت تاثیر افزایش نرخ دلار  قرار نگرفت. دلیل این امر را می‌توان در تعطیلات ایام تاسوعا و عاشورا دانست که موجب کاهش تقاضا شده بود.  هفته سوم به علت مسدود شدن دو انبار اصلی استیل و همچنین بالا رفتن نرخ دلار، قیمت استیل افزایش یافت. در نهایت این افزایش قیمت، موجب شد تا بسیاری از دارندگان کالا از فروش، خودداری کردند.

هرچند  استیل تحت تاثیر قیمت دلار قرار نگرفت، اما بازار مقاطع طویل در هفته آغازین شهریور با افزایش قیمت همراه شد.در هفته‌های بعد کمبود موجودی برخی سایزها و قیمت بالای شمش در بورس کالا هم مزید بر علت شدند و بر این روند دامن زدند.

بازار ورق در آغاز شهریور ماه به علت نبود تقاضا با کاهش قیمت  همراه شد. از هفته دوم، پیرامون اتفاقاتی که حول محور دلار، شمش و بورس افتاد؛ قیمت ورق افزایش یافت. این روند موجب نیمه تعطیل شدن بازار ورق گردید. هفته پایانی هم  تایید شدن بورس کالا بر این روند دامن زد و موجب شد خرید و فروش‌ها بیشتر با هدف سرمایه‌گذاری انجام شوند تا رفع نیاز مصرف کننده.

بازار پروفیل تا حدود زیادی هیجانی بود و افزایش شدیدی را تجربه کرد. البته این افزایش قیمت به همین‌جا ختم نشد و از هفته بعد، تحت تاثیر نوسان نرخ دلار و بورس کالا، مجدادا شاهد یک روند صعودی در این مقطع بودیم. تاجایی که بازار پروفیل در هفته آخر شهریور ماه با نبود تقاضا و در نهایت رکود مواجه شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *