نمودار قیمت فولاد

نمودار تغییرات قیمت مقاطع فولادی- تیر ۹۹

در ویدئو زیر به بررسی روند تغییرات قیمت مقاطع فولادی و عوامل موثر بر آن در تیرماه 1399 پرداخته‌ایم. با مشاهده نمودار‌های نشان داده شده در ویدئو زیر تصوری کلی و جامع از روند قیمت‌ها در ماه گذشته خواهید داشت.

 

 

تاثیر عرضه و تقاضا بر روند نمودار قیمت فولاد:

به طور کلی قیمت تمامی مقاطع فولادی در تیر ماه 1399 روند افزایشی داشته است. از عوامل موثر در این روند می‌توان به افزایش قیمت شمش در معاملات بورسی، افزایش نرخ ارز و کمبود مقطعی برخی کالاها مانند انواع ورق فولادی ‌نازک بار و تیرآهن سایز 22 و نیز عدم عرضه برخی تولیدکنندگان اشاره کرد.

واضح است که کمبود کالا در بازار درحالی که تقاضا همچنان برای آن بالا است؛ افزایش قیمت را به دنبال خواهد داشت.
همچنین افزایش شدید نرخ محصولات فولادی در بورس کالا، باعث شد تا فروشندگان بسیاری از اعلام قیمت‌ها سر باز زنند و فروش بسیاری از مقاطع متوقف شود که این مساله، خود به روند افزایشی بهای مقاطع فولادی دامن زد.

تاثیر کاهش نرخ ارز بر روند کلی بازار:

هرچند در روزهای اخیر شاهد پایین آمدن قیمت دلار بودیم و این مساله باعث رکود موقتی بازار شده است، اما شیب روند کاهشی قیمت معاملات که به تبع آن اتفاق افتاد، به تندی سیر صعودی آن نبود. شاید از دلایل این مساله بتوان به بالا بودن میزان تقاضا اشاره کرد که مانعی در برابر افت قیمت‌ها است.بطور کلی به علت نوسانات شدید ارز و ثبات نداشتن قیمت‌ها، کمتر کسی انتظار ثبات در بازار فولاد دارد و این باعث می‌شود تا همچنان افزایش تقاضا درصورت ادامه روند ریزشی نرخ ارز در روزها و هفته‌های آتی ادامه داشته باشد، احتمال میرود قیمت‌ها در معملات مقاطع فولادی نیز کاهش یابد.

شدت یافتن کرونا و مشکلات مربوط به حمل و نقل

ویروس کرونا امروزه تقریبا بر تمامی فعالیت‌های اقتصادی بشر در اکثر نقاط جهان اثر گذاشته است. فولاد و صنایع وابسته به آن نیز مستثنی نبوده‌اند. به طور مثال بسته شدن مرزها به واسطه این ویروس، در رابطه با حمل و نقل مشکلاتی اساسی بوجود آورده است. مشکلاتی که باعث افزایش هزینه‌های ارسال شده و متعاقبا بر بالا رفتن قیمت مقاطع فولادی اثر گذاشته است.

سایت آیرومارت با ارائه مطالب روز دنیای فولاد، تحلیل‌های هفتگی و قیمت روز مقاطع فولادی، تلاش نموده تا بهترین مسیر برای خرید کالای موردنظرتان را فراهم آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *