روند تغییرات قیمت مقاطع فولادی

نمودار تغییرات قیمت مقاطع فولادی- خرداد ۹۹

روند قیمت مقاطع فولادی در خرداد ماه 99 به سبب تعطیلی های متعدد این ماه و در نتیجه عدم تقاضای مناسب به همراه حجم کم معاملات، دستخوش تغییرات بسیار بود. در ویدیو زیر نمودار تغییرات قیمت مقاطع فولادی در این ماه نشان داده شده است. تیم آیرومارت هر هفته، به تحلیل بازار فولاد و عوامل موثر بر آن می‌پردازد. با ما همراه باشید.

 

تغییرات قیمت مقاطع فولادی در خرداد 99

به طور کلی می‎‌توان گفت، عوامل بسیاری در این ماه بر این روند قیمتی تاثیر گذار بودند. از جمله این عوامل، عدم تقاضای مناسب در بازار و کاهش قیمت پایه معاملات میلگرد در بورس کالا بود. که در هفته اول و دوم این ماه با آن مواجه بودیم و منجر به ایجاد روند کاهشی در قیمت مقاطع فولادی شد.
اما در هفته های پایانی این ماه، با توجه به کمبود موجودی در برخی سایزهای تیرآهن ، همچنین افزاش قیمت پایه شمش در معاملات بورس کالا شاهد افزایش قیمت در مقاطع نبشی و ناودانی، قیمت میلگرد و تیرآهن بودیم.
از طرفی با توجه به عدم عرضه کارخانه گیلان در این مقطع زمانی، موجودی ورق های نازک بار با کاهش مواجه شد که این عامل نیز منجر به افزایش قیمت ورق های نازک بار و محصولات پروفیل در هفته‌های انتهایی بازار فولاد خرداد ماه 99 شد.
اما در آخر، افزایش قیمت ناگهانی و شدید دلار و ورود آن به کانال 19 هزار تومان، موجب افزایش شدید قیمت مقاطع فولادی در بازار شد به طوریکه به دلیل وضعیت هیجانی ایجاد شده در بازار در روزهای انتهایی این ماه، برخی از فروشندگان فروش خود را بسته بودند و عملا معاملاتی انجام نمی‌شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *