۲۷ خرداد ۱۳۹۹ مدیر ۰
به اشتراک‌ گذاری

گفتگوی زنده اینستاگرامی: نکات خرید ورق از کارخانه

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)

بررسی نکات خرید ورق از برترین تولیدکنندگان ورق ایران

در گفتگو هفته گذشته به معرفی کارخانه‌های تولید ورق و تفاوت آن‌ها با یکدیگر پرداختیم. در گفتگوی این هفته، شرایط و محدودیت‌ها و نکات خرید ورق به صورت مستقیم از این کارخانه‌ها بحث شده است. هدف از این ویدیو شرح شرایط خرید برای مصرف کنندگانی است که تمایل به خرید مستقیم از کارخانه‌های تولید ورق را دارند و اطلاعاتی بیشتر از قیمت ورق سیاه، قیمت ورق روغنی و … بازار در اختیار ندارند. البته اگر از لیست قیمت ورق کارخانه‌های مختلف نیز بی خبر هستید، آیرومارت این مسئله را برای مشتریان حل کرده و جدول قیمت کالای کارخانه‌های فولادی را در سایت مجموعه به روزرسانی می‌کند.

تولید کنندگان برتر ورق مانند کارخانه فولاد مبارکه اصفهان ، فولاد اکسین اهواز و فولاد کاویان شرایط متفاوتی برای فروش محصولات خود دارند. یک سری از این کارخانه‌ها مانند فولاد مبارکه، فروش مستقیم محصولات خود را دارند. اما برخی از آن‌ها مانند کارخانه کاویان این قابلیت را ندارند و افراد نمی‌توانند به طور مستقیم از این کارخانه خرید کنند. در زیر به بررسی نکات خرید ورق در گریدها و انواع متفاوت از کارخانه فولاد مبارکه می‌پردازیم.

سیاست فروش فولاد مبارکه اصفهان به این شکل است که فقط به مصرف کننده نهایی، کالای خود را می‌فروشد. کسی که به نحوی در شرایط مختلف، هویت خود را به عنوان مصرف کننده نهایی که از این کالا در خط تولید خود استفاده می‌کند، احراز کند. که در نهایت فولاد مبارکه با توجه به تناژ و البته تحوه تسویه حساب این تولیدی، محصولات خود را در قالب معاملات سلف یا سلف مچینگ به وی می‌فروشد.

به عبارتی می‌توان گفت مشتری که تولید کننده نیست و در مقدار تناژ خیلی محدود برای پیش‌برد پروژه‌ی خود نیامند ورق فولادی است، باید از بازار خرید کند و البته لازم است نکات خرید ورق از بازار را هم بداند.

نکات خرید ورق از کارخانه اکسین اهواز شامل این موارد است که، مشتری باید توانایی خرید اسلب و مقدار مصرف تناژ سالیانه در حدود ۱۰۰۰ تن داشته باشد. در غیر اینصورت مشتری نمی‌تواند به طور مستقیم از این کارخانه خرید کند. مگر اینکه از کارگزاری‌هایی که با کارخانه اکسین اهواز قرارداد دارند و در خط تولید این کارخانه اسلب دارند، خرید کند. آیرومارت توانایی ارائه چنین خدماتی و تامین انواع ورق‌های اکسین برای مشتریان خود را دارد.

ورق گیلان هم شرایط ورق اکسین را دارد. با تفاوت و پیچیدگی‌هایی، مانند اینکه کارخانه معادل میزان اسلبی که مشتری در اختیار آن قرار می‌دهد، محصول ورق تحویل می‌دهد.

 

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ مدیر ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

خبرنامه

اطلاع از جدیدترین قیمت و تخفیف‌های روز بصورت آنی و رایگان

مشاوره خرید
ارسال در واتس اپ