۴ تیر ۱۳۹۹ مدیر ۰
به اشتراک‌ گذاری

گفتگوی زنده اینستاگرامی: نکات خرید ورق از بازار فولاد

۵/۵ - (۲ امتیاز)

در خرید ورق از بازار فولاد به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 

در گفتگوی زنده هفته قبل به بررسی نحوه خرید و محدودیت‌های خرید از کارخانه های تولید کننده ورق فولادی پرداختیم. در گفتگوی زنده این هفته با مشاور و سرپرست ارشد تیم ورق بازرگانی آیرومارت ، به بررسی نکاتی که باید در هنگام خرید ورق فولادی از بازار توجه کرد پرداختیم که در ویدیو زیر می‌توانید آن را مشاهده کنید.

 

 

در هنگام خرید از بازار چند نکته حائز اهمیت است. که در اینجا به طور مختصر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

از جمله نکات مهم در خرید ورق از بازار فولاد، مدیریت خرید سبد کالای خود، از فروشندگان تخصصی هریک از مقاطع فولادی است. بهتر است بگوییم بنا به تجربه، هر یک از فروشندگان در کالای به خصوصی در بازار فولاد فعالیت دارند. به این دلیل بهتر است، همه کالاهای سبد خرید خود را از یک فروشنده نخریم. مگر در شرایطی که از یک شرکت تخصصی بازرگانی فولاد خرید کنیم، زیرا در این شرکت‌ها گروه‌های کالایی متفاوتی هستند که هرکدام به طور تخصصی در مقطع خاصی فعالیت دارند.

بازرگانی فولاد آیرومارت با داشتن مشاوران تخصصی در هر مقطع فولادی، آماده ارائه انواع مقاطع با بهترین قیمت به مشتریان خود است.

نکته دیگر تقسیم بندی سبد کالای خود به دو دسته، کالای نرمال و ویژه است. به طور کلی می‌توان گفت در بازار فولاد، هر مقطع فولادی دو گروه کالا دارد. گروه اول، کالایی که اصطلاحا به آن کالای نرم بازار می‌گویند. میزان عرضه و تقاضا در این گروه از کالاها همسان است و گردش صورت خرید آن در بازار فولاد، روی قیمتش تاثیر گذار نیست. در حالیکه گروه دوم، کالاهایی هستند که به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارند، معمولا در دست عده‌ای محدود هستند و با گردش صورت خرید آن‌ها در بازار، با افزایش قیمت شدیدی مواجه می‌شوند.
نکته بعدی در خرید ورق یا به طور کلی همه مقاطع فولادی در بازار، مدیریت زمان خرید خود از بازار است. از آنجایی که بازار فولاد تحت تاثیر عوامل مختلف به شدت نوسانی عمل می‌کند، مشتریان باید زمان نیاز به کالای خود را در نظر بگیرند و با توجه به آن، برای خرید برنامه ریزی کرده و زودتر از موعد برای آن اقدام کنند. زیرا خریدهای دیرهنگام و عجله‌ای در اکثر مواقع، خریدار را متحمل ضرر می‌کند.

نکات قابل توجه دیگری نیز هستند که در ویدیو این گفتگو به تفصیل درباره آنها صحبت شده است. پس از مشاهده این ویدئو، و بررسی قیمت ورق گالوانیزه، رنگی و … در سایت آیرومارت، برای تهیه انواع ورق فولادی با کارشناسان این مجموعه از طریق شماره تلفن ۰۲۱۴۵۳۰۶ در ارتباط باشید.

۴ تیر ۱۳۹۹ مدیر ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

خبرنامه

اطلاع از جدیدترین قیمت و تخفیف‌های روز بصورت آنی و رایگان

مشاوره خرید
ارسال در واتس اپ