۲۷ شهریور ۱۴۰۰ رویا سبزعلی ۰
به اشتراک‌ گذاری

تحلیل هفتگی بازار فولاد- هفته چهارم شهریور ماه ۱۴۰۰

۵/۵ - (۱ امتیاز)

این هفته ادامه ریزش قیمت سنگ با خلوص ۶۲ درصد وارداتی چین، قیمت این فراورده را به محدوده ۱۲۰ دلاری رساند. از نظر تکنیکالی ادامه فشارها موجب شکست این حمایت و رسیدن قیمت این ماده تعیین کننده به محدوده ۱۰۰ دلاری خواهد شد.در حوزه cis شمش در ناحیه ۵۹۵ دلار تا ۶۰۰ دلار همچنان در حال کف سازی می‌باشد و کاملا متعادل در این ناحیه قیمتی در نوسان است.

دلار در بازار آزاد علی رغم کاهش‌های مقطعی در هفته گذشته این هفته نیز هرچند آرام روند صعودی داشت. اما تصمیمات وزیر صنعت معدن جهت ساماندهی بازار و حذف واسطه گران و همچنین کاهش قیمت‌های جهانی موجب بی رغبتی خریدار در بورس کالا و همچنین انتظار برای کاهش قیمت‌های پایه با ساز و کار موجود در هفته‌های آتی شده است.

بررسی روند قیمتی مقاطع فولادی در هفته گذشته:

قیمت میلگرد

سقوط قیمت میلگرد این هفته بسیار قابل توجه بود بطوریکه در برخی سایزها با کاهش بیش از ۱۰ درصدی قیمت‌ها ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان افت کند.

قیمت ورق

وجود سهمیه و همچنین ثبات بیشتر قیمت این مقطع در ماه‌های اخیر موجب شده است که در بازار های نزولی نیز واکنش های آرامتری را شاهد باشیم به طوری که در بازار کاملا کاهشی فولاد، این مقطع بین ۳ تا ۶ درصد کاهش یافت.

قیمت تیر آهن

این مقطع فولادی نیز از کاهش قیمت‌های جهانی و همچنین کاهش تقاضا در بازار داخل بی بهره نبود . کاهش قیمت تیرآهن نه به اندازه‌ی میلگرد اما در حدود ۲ تا ۵ درصد در سایزهای مختلف با کاهش همراه شد.

قیمت استیل

همانطور که در هفته گذشته اشاره شد، نوسانات قیمتی در محدوده ۲۶ تا ۲۸ هزارتومانی دلار احتمالا تاثیری در این مقطع نخواهد داشت و این هفته مقطع استیل با ثبات قیمتی همراه بود.

۲۷ شهریور ۱۴۰۰ رویا سبزعلی ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

خبرنامه

اطلاع از جدیدترین قیمت و تخفیف‌های روز بصورت آنی و رایگان

مشاوره خرید
ارسال در واتس اپ