۱۰ مهر ۱۴۰۰ رویا سبزعلی ۰
به اشتراک‌ گذاری

تحلیل هفتگی بازار فولاد- هفته اول مهر ماه ۱۴۰۰

مطابق پیش‌بینی‌ها این هفته شاهد تقویت در تقاضای سنگ آهن، پس از سه هفته سقوط قیمت بودیم. به‌طوری‌که قیمت این ماده مهم در قیمت‌گذاری‌های محصولات فلزی، از محدوده ۹۵ دلار به محدوده ۱۱۵ دلاری عقب‌نشینی کرد. در حوزه CIS این هفته با از دست رفتن کانال حمایتی ۵۹۵ دلاری، قیمت وارد محدوده ۵۹۰ دلاری شد. در این بخش پیش‌بینی می‌شود که حمایت ۵۸۵ دلاری با افزایش قیمت سنگ آهن به راحتی از دست نرود.

در بورس کالای ایران نیز پس از ۳ هفته عدم استقبال، این هفته بیلت با استقبال بیشتری مواجه شد اگرچه به نظر می‌رسد که خریداران به امید بهبود بازار در ماه‌های آتی دست به خرید زده‌اند و هنوز بازگشت روند صعودی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. گرچه دلار نیمایی هفته آرامی و تقریبا بدون نوسانی را پشت سر گذاشت، اما در بازار آزاد دلار با شیب کمی افزایش پیدا کرد.

بررسی روند قیمتی مقاطع فولادی در هفته گذشته:

قیمت میلگرد

پس از چندین هفته روند کاهشی، از اواسط هفته در این مقطع نشانه‌هایی از برگشت قیمتی مشاهد شد. هرچن که نمی‌توان با قطعیت از بازگشت به روند صعودی این کالای پر مصرف صحبت کرد.

قیمت ورق

این مقطع فولادی همانند هفته‌های گذشته نوسانات کمتری به خود دید. هرچن که در انتهای هفته افزایش اندکی در برخی ضخامت‌ها مشاهده شد.

قیمت تیرآهن

قیمت این مقطع پس از ثبات در اوایل هفته، همزمان با  استقبال خریداران از بیلت عرضه شده در بورس کالا با افزایش قیمت همراه شد. لازم به ذکر است که  ادامه روند صعودی درصورتی ادامه‌دار خواهد بود که پارامترهای تاثیرگذار بر بازار، مثل قیمت سنگ آهن و دلار در بازار آزاد، صعودی یا متعادل باشند.

قیمت استیل

قیمت استیل این هفته علی رغم صعود اندک در دلار، نوسان جندانی نداشت. رشد قیمتی در هفته های قبل به حدی بوده است که بازار کشش کافی برای افزایش مجدد قیمت را ندارد.

۱۰ مهر ۱۴۰۰ رویا سبزعلی ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران