پل‌های راه‌آهن شگفت‌انگیز هند در آینده!

شگفت انگیزترین پل راه آهن‌های دنیای مهندسی در هند

شبکه راه‌آهن هند یکی از خطوط ریلی عظیم و قدیمی در جهان است که از جهات مختلفی توجه دنیا را به خود جلب می‌کند. پل‌های راه‌آهن در حال ساخت هند، دنیای مهندسی را شگفت زده خواهندکرد. ده‌ها سال بعد، این پل‌ها میراث هند به حساب می‌آیند. بر اساس آمار، راه‌آهن هند 147،523 پل دارد که به سه دسته مهم، بزرگ و کوچک تقسیم می‌شوند. از این تعداد، 700 پل در دسته “پل‌های بزرگ” قرار دارند.

اغلب مردم با شنیدن “میراث هند” به یاد لوکوموتیوهای بخار مثل Express و Fairy Queen که در سال 1855 ساخته شده‌اند، می‌افتند. این دو لوکوموتیو که در شهرهای پرامبور و ریواری هند مستقر هستند به ترتیب EIR-21 و EIR-22 نام گرفتند (EIR، مخفف عبارت East Indian Railway است) و با گذشت سال‌ها هنوز هم از آن‌ها استفاده می‌شود. میراث هند، تنها لوکوموتیوهای قدیمی و واگن‌ها نیستند بلکه سازه‌ها، ایستگاه‌ها، پل‌ها، تونل‌ها و … نیز در این لیست قرار می‌گیرند.

پل‌های بسیاری در لیست میراث هند قرار گرفته‌اند که بسیاری از آن‌ها قدیمی هستند و در زمان ساخت خود شگفتی ساخت خاص خود را داشتند. بر اساس گزارشی از CAG در سال 2015، شبکه ریلی هند حدود 36470 پل راه‌آهن با عمر بیش از 100 سال دارد که عمر تعداد 6680 از آن‌ها، بیش از 140 سال است. با گذشت سال‌ها از عمر این پل‌ها، لازم است تا تعدادی برای تعمیر از خطوط ریل راه آهن خارج شوند. برخی از این سازه‌ها نیاز به بازسازی مجدد دارند. قدیمی‌بودن یک پل دلیل بر قرارگیری آن در لیست میراث هند نیست. به عنوان مثال، پل قدیمی  Yamuna که با نام Lohe-ke-Pul نیز شناخته می‌شود، در این لیست جایی ندارد.

همچنین بخوانید:حرکت بر روی ریل فولادی ذوب آهن

در سال 1735 پل نانجیگود بر رودخانه کابینی ساخته شد. این پل که ابتدا پلی جاده‌ای بود، در سال 1889 در اختیار راه‌آهن قرار گرفت. با کمی اغماض، می‌توان این پل را به عنوان قدیمی‌ترین پل راه‌آهن هند به حساب آورد. قدیمی‌ترین پل راه‌آهن جهان Causey Arch در انگلستان است که در سال‌های 1725 و 1726 ساخته شد.

پل‌هایی که به عنوان میراث شناخته می‌شوند، به نوعی شاهکار علم مهندسی هستند. ممکن است نوآوری‌های پل‌های جدید نیز تا 150 سال آینده مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال، بلندترین ستون پل جهان که از رودخانه Irang در مانیپور عبور کرده، بخشی از شبکه ریلی گسترده Jiribam-Tupul-Imphal محسوب می‌‌شود. ستون این پل 2 متر بلندتر از رکورد ثبت‌شده در جهان، یعنی پل راه‌آهن مونته‌نگرو، بیشتر بوده و ارتفاعی به اندازه 141 متر دارد. لقب اولین پل بالارو عمودی هند به پل جدید پامبان تعلق می‌گیرد که جایگزین پامبان قدیمی شده و جزو میراث جهانی است. پل Bogibeel، یکی دیگر از پل‌های میراث هند، آسام و آروناچال پرادش را به هم متصل می‌کند.

پل راه‌آهن پامبان، میراث به جامانده از صنعت حمل و نقل ریلی هندوستان
پل راه‌آهن پامبان، میراث به جامانده از صنعت حمل و نقل ریلی هندوستان

طراحی انواع پل راه‌آهن

وقتی صحبت از شگفتی‌های علم مهندسی به میان می‌آید، احتمالا به جای این پل‌ها، چناب (Chenab) در ذهن مردم تداعی شود. پل چناب یک پل قوسی فولادی است که قوس آن در اوایل آوریل 2021 بسته شد. ساخت این پل به دلیل نوع ناحیه و زمین از سال 2009 تا 2015 به تعویق افتاد. البته در برنامه‌ریزی‌ها، زمان تکمیل پروژه دسامبر 2021 اعلام شده‌است.

مشابه آن، ساخت پل Anji Khad به علت ناپایداری زمین و ناحیه پیگیری نشده‌است. این بدان معنا نیست که این پل ساخته نمی‌شود، بلکه نوع ساخت متفاوتی خواهدداشت. گرچه پل Anji Khad ابتدا به شکل قوسی طراحی شد، اما پس از مدتی به کابلی تغییر یافت.

احداث پل کابلی Anji Khad در هندوستان
احداث پل کابلی Anji Khad در هندوستان

پل‌ها که یکی از انواع سازه‌های فلزی هستند مطابق با کاربردی که دارند، با استفاده از مواد مختلف و مطابق با یکی از طراحی‌‌های زیر ساخته می‌شوند:

  • خرپا
  • طره‌ای
  • قوس
  • تیرچه
  • معلق
  • کابلی

در پل‌های مدرن اغلب چند طراحی ترکیب می‌شوند، مثلا پل کابلی و معلق یا طره‌ای و خرپا. به عنوان مثال در میان پل‌های هند، Bogibeel نوعی پل خرپا و ومباناد، دومین پل طولانی در هند، از معروف‌ترین انواع تیرچه است. پل پامبان قدیمی از نوع طره‌ای بود. پل‌های معلق Howrah، Vidyasagar Setu و  Bandra-Worli از نوع پل راه‌آهن نیستند. پل گاداواری در راجاماهندری از نوع قوسی است.

چناب، بلندترین پل راه آهن جهان

طول پل باعظمت چناب پس از تکمیل، 1315 متر و دهانه قوس آن 467 متر خواهد بود که طولانی‌ترین دهانه پل راه‌آهن در هند است. این پل به عنوان مرتفع‌ترین پل راه‌آهن جهان شناخته می‌شود. نباید مفهوم مرتفع‌ترین و بلند‌ترین پل را یکسان دانست.

یک پل ممکن است برج‌های بلندی داشته باشد. منظور از بلندترین برج، فاصله بین بالاترین قسمت پل تا سطح آب است (یعنی قسمت که در بالای آب قرار گرفته‌است). مهندسین این فاصله را بلندی می‌نامند. برخلاف بلندی، مرتفع‌‌بودن بر حسب ارتفاع عرشه تعریف می‌شود. محل عبور وسایل نقلیه و قطار، عرشه نام دارد. ارتفاع عرشه، فاصله بین عرشه و سطح آب است که از آن برای معرفی بلندترین پل استفاده می‌شود.

پل چناب به عنوان یکی از عجایب مهندسی جهان، 359 متر ارتفاع دارد. ارتفاع چندین پل در چین، در پاپوآ گینه­نو و در مکزیک بیشتر از این مقدار است. اما همه از نوع جاده‌ای هستند. به عنوان پل ریلی، چناب بلندترین پل راه‌آهن در جهان خواهدبود. در حال حاضر رکورد بلندترین پل متعلق به پل قوسی راه‌آهن ناجیهه در چین با ارتفاع عرشه 305 است.اگرچه دهانه قوس پل چناب 467 متر طول دارد اما با وجود پل بندرگاه سیدنی، طولانی‌ترین دهانه قوس نخواهدبود.

راه‌آهن هند در حال افزودن چندین پل به میراث آینده خود است. این سازمان با بهره‌گیری از نوآوری‌های روز پل‌هایی جدید طراحی می‌کند که سازه‌هایی شگفت‌انگیز هستند.

منبع: www.financialexpress.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *