۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری

راهنمای خرید لوله مانیسمان (بدون درز)

۵/۵ - (۴ امتیاز)

خرید لوله مانیسمان و نیاز به راهنمایی درباره نکات مهم و حیاتی در رابطه با خرید آن، از پر تکرارترین سوالات ماه‌های اخیر در مجموعه آیرومارت است. به همین دلیل در این مقاله شما را با نکات مهمی که قبل از خرید لوله مانیسمان، باید به آن‌ها توجا کنید آشنا خواهیم کرد. قبل از شروع بحث به اختصار با لوله مانیسمان آشنا شوید.

در ابتدا توضیح کلی درباره لوله؛ این مقطع پرکاربرد فولادی بخوانید. لوله‌ها به دو دسته درزدار و بدون درز تقسیم می‌شوند. انواع لوله درزدار از ورق آهنی و لوله بدون درز از شمش فولادی تشکیل می‌شود. تا اینجا باید در نظر بگیرید که یکی از عوامل موثر بر قیمت لوله مانیسمان، بهای تعیین شده برای شمش خواهد بود. مانسمان یا مانیسمان نام مخترع ابداع روش تولید این دسته از لوله‌ها است که بدون استفاده از جوشکاری تهیه می‌شوند. نبود وجود خط جوش در کاربرد این لوله بسیار موثر و در هنگام خرید لوله مانیسمان باید به این نکته توجه نمود. در ادامه نکات بیشتری برای خرید لوله مانیسمان به شما ارائه خواهیم نمود.

لوله مانیسمان چگونه تولید می‌شود؟

ماده اولیه برای تولید لوله مانیسمان همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد، شمش های استوانه‌ای فولادی هستند. خود این مقطع استوانه‌ای یا به صورت مستقیم تولید یا به کمک نورد بیلت و بلوم فولادی تولید می‌گردد. فرآیند تولید این محصول با پیش گرم شمش استوانه‌ای فولادی شروع می‌شود. سپس یک ماندرل همچون دریل مرکز استوانه فولادی را سوراخ و به آن نفوذ می‌کند.

ورود این ماندرل همزمان خواهد بود با تنظیم ضخامت لوله در لایه بیرونی آن توسط تعدادی غلتک. این غلتک‌ها با انجام سه مرحله نورد، خشن یا اولیه، میانی و پایانی یا سبک به لوله شکل می‌دهند. در مراحل اولیه نورد، کاهش ضخامت بالایی از لوله انتظار می‌رود. هرچه پیش می‌رویم، نورد سبک‌تر شده و متعاقبا کاهش ضخامت لوله و ازدیاد طول آن کمتر خواهد شد.

پس از اتمام فرایند تولید، لوله تا زمان سرد شدن، ذخیره می‌شود و سپس مراحل کنترل کیفیت روی آن آغاز می‌گردد. سرد شدن لوله برای آشکار شدن عیوب احتمالی ضروری است. برش لوله بدون درز براساس طول‌های عرف بازار و یا با توجه به سفارش مشتری آخرین مرحله از این فرایند خواهد بود. توجه داشته باشید که در هر صورت قیمت لوله چه از نوع مانیسمان و چه لوله درزدار، وابسته به قیمت شمش فولادی است. با کلیک روی لینک زیر می‌توانید قیمت به روز لوله مانیسمان را چک کنید:

قیمت لوله مانیسمان

اصلی‌ترین ویژگی لوله مانیسمان برای خرید چیست؟

لوله مانیسمان همانطور که گفته شد جز لوله های بدون درز است. در فرایند تولید آن از جوش دو طرف یک ورق همانند لوله های درزدار استفاده نشده است. یکپارچه بودن سطح این مقطع فولادی باعث می‌شود از تحمل فشار بالاتری نسبت به نوع درزدار برخوردار باشد. تنش‌های وارده به لوله چه از طریق عامل خارجی و چه داخلی مانند سیال‌های جاری در آن می‌تواند لوله را حتی تا ترکیدگی برساند. نبود خط جوش باعث پخش شدن انواع تنش‌های اعمالی در سطح لوله و افزایش مقاومت آن می‎‌شود.

لوله مانیسمان چه کاربردی دارد؟

با توجه به نکات گفته شده درباره خواص و ویژگی‌های لوله مانیسمان، حدس زدن کاربرد لوله مانیسمان نباید برایتان آنچنان سخت باشد. انتقال سیالات با سرعت و فشار بالا به عنوان اصلی‌ترین کاربرد این مقطع فولادی شناخته می‌شود. پروژه های انتقال نفت و میعانات کازی بدون این محصول دچار هزینه سالیانه بالایی برای تعمیر و نگهداری خواهند شد. از طرفی این لوله در رده‌های پایین تر کاربرد ساختمانی نیز دارد. توکار بودن برخی مصارف لوله در ساختمان مخصوصا در برج‌ها که هزینه تعمیر اینچنین موارد بسیار بالا است نیاز به انتخاب لوله مانیسمان دارد. این مقطع با طول عمر بالا نیاز ساختمان سازی را برطرف نموده است.

مهم‌ترین نکات برای خرید لوله مانیسمان

با توجه به موارد ذکر شده تا اینجای مطلب، در هنگام خرید لوله مانیسمان بهتر است با بررسی موارد مختلف که در ادامه بیان خواهد شد انتخاب صحیحی برای خود رقم بزنید. سوالات و جواب های زیر می‌تواند راهنمای شما برای خرید لوله مانیسمان باشد.

لوله مانیسمان، کدام رده و چه ضخامتی؟

انواع لوله‌ مانیسمان دارای رده‌های ۲۰، ۴۰، ۶۰، ۸۰، ۱۲۰ و ۱۴۰ است و به صورت شاخه‌های ۶ و ۱۲ متری تولید می‌شود. محدوده‌ی اندازه‌ (قطر لوله‌) این لوله‌ها نیز از ۱/۲ تا ۳۶ اینچ بسته به کاربردهای مختلف است و  در ایران نهایتا تا سایز ۲۴ اینچ موجود است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رده بندی لوله مانیسمان روی لینک لوله مانیسمان چیست کلیک کنید. همچنین برای استعلام قیمت لوله مانیسمان رده ۲۰ کلیک کنید.

خرید لوله مانیسمان برای چه کاربردی؟

شناخت نیاز، اولین قدم برای خرید لوله مانیسمان است. مشاوران بخش بازرگانی آیرومارت می‌توانند شما را در انتخاب صحیح راهنمایی نمایند. برای خرید لوله مانیسمان باید ابتدا مشخص کنید قرار است برای چه کاربردی و همچنین کدام قسمت از پروژه خود از آن استفاده نمایید. پس از اطمینان از درست بودن خرید لوله مانیسمان با توجه به نیاز و هزینه آن باید رده و قطر محصول خود را انتخاب نمایید. به عنوان مثال از لوله‌های رده‌ی ۲۰ به دلیل توانایی بالا در تحمل فشار و نبود درز به عنوان لوله گاز توکار ساختمانی استفاده می‌شود. و یا لوله‌های بدون درز رده ۴۰ در خطوط آتش‌نشانی یا برج ها استفاده می‌شود. رده‌ی ۴۰ به بالا مناسب کاربردهایی با حساسیت بالا و فشار خیلی زیاد مثل صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و خطوط انتقال برای آن‌ها می‌باشد.

از کدام تولید کننده لوله مانیسمان بخریم؟

گروه ملی صنعت فولاد ایران، گروه ملی صنعت فولاد ایران، شرکت لوله گستر اسفراین، شرکت پروفیل فولادی اصفهان از اصلی‌ترین تولید کنندگان لوله از جمله لوله مانیسمان در ایران هستند. در هنگام خرید از تولیدکننده باید به حداقل تناژ یا تعداد خرید توجه نمایید. سفارش شما اگر با این حداقل مطابقت نداشته باشد بهتر است از طریق شرکت های تجاری فعال در زمینه فولاد کمک بگیرید. از طرفی به فاصله بین تولید کننده تا محل پروژه در زمان استفاده از لوله نیز دقت نمایید. هزینه باربری می‌تواند بخش قابل توجهی از مبلغ خرید شما را در برگیرد.

تغییرات قیمت لوله مانیسمان

یکی دیگر از مهم‌ترین نکات در هنگام خرید لوله مانیسمان توجه به تغییرات نمودار قیمت آن و همچنین پیش‌بینی قیمت آینده این محصول است. شما می‌توانید در بخش تحلیل بازار فولاد آیرومارت، بررسی و نمودار قیمت هفتگی تمامی مقاطع فولادی از جمله لوله مانیسمان را همراه با تحلیل روند افزایشی و کاهشی و هم‌چنین پیش‌بینی وضعیت آن مشاهده نمایید. مشاورین آیرومارت نیز در این زمینه شما را راهنمایی خواهند نمود.

استعلام قیمت لوله مانیسمان

مجموعه بازرگانی آهن‌آلات آنلاین آیرومارت، با وجود کادری مجرب، امکان تامین بی‌واسطه مقاطع فولادی مختلف و چینش سبدکالای مدنظرشما دقیقا متناسب با نیازتان در بحث مشاوره و تامین مقاطع فولادی به شما کمک می‌کند.

اگر قصد خرید لوله مانیسمان را دارید و یا برای بررسی سفارش خود نیاز به راهنمایی و بررسی بازار را احساس می‌کنید با ما تماس بگیرید. از طریق شماره ۴۵۳۰۶-۰۲۱ با ما در ارتباط باشید. چه نکات دیگری برای داشتن راهنمای خرید مناسب لوله مانیسمان می‌شناسید با ما در بخش نظرات همین صفحه درمیان بگذارید.

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

خبرنامه

اطلاع از جدیدترین قیمت و تخفیف‌های روز بصورت آنی و رایگان

مشاوره خرید
ارسال در واتس اپ