۲۴ مرداد ۱۴۰۰ رویا سبزعلی ۲
به اشتراک‌ گذاری

راهنمای خرید لوله مانیسمان سبک

۵/۵ - (۲ امتیاز)

لوله مانیسمان سبک به گروهی از مقاطع فولادی گفته می‌شود که وزن پایین‌تری در میان انواع لوله دارند. سبک بودن وزن لوله مانیسمان یا بدون درز مزیت مثبتی است. لوله مانیسمان در سیستم‌های لوله کشی داخلی ساختمان و یا ساخت تجهیزاتی که وزن اهمیت دارد، لوله مانیسمان سبک کاربرد دارد.

لوله بدون درز یا مانیسمان

در انتخاب و خرید لوله مانیسمان سبک باید دقت لازم به خرج داد. چرا که استفاده از کالای معیوب می‌تواند خسارات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. فرض کنید لوله بدون درزی که تهیه می‌کنید، در انتقال گاز درون ساختمان مورد استفاده قرار گیرد. هرگونه نقص در ساختار لوله مانیسمان می‌تواند فاجعه به بار بیاورد.

اما برای پیشگیری از وقوع چنین اتفاقی چه باید کرد؟ آیرومارت به شما تهیه بهترین برندهای لوله مانیسمان سبک از منابع معتبر و دریافت گواهی کنترل کیفی کالا را پیشنهاد می‌دهد. در ادامه این مطلب با ویژگی‌های لوله مانيسمان سبک آشنا شوید، تا خرید مطمئنی داشته باشید.

لوله مانیسمان سبک چیست؟

همانطور که پیش از این نیز توضیح داده شد، لوله مانیسمان سبک وزن پایینی دارد. ملاک سنجش وزن این نوع لوله‌های بدون درز، رده آن‌ها است. رده، به عنوان معیاری برای ارزیابی ضخامت لوله‌های مانیسمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لوله مانیسمان سبک، نوعی لوله بدون درز است که مستقیما از ایجاد حفره درون شمش فولادی تولید می شود. این محصول در مقابل انواع لوله درزدار سبک قرار می‌گیرد. با کلیک بر روی لینک درباره تفاوت لوله درزدار و بدون درز بیشتر بخوانید. برای خرید این نوع لوله، مشخصات ابعادی آن براساس عدد رده و قطر بیان می‌شود.

ممکن است در بازار آهن با عبارت لوله مانیسمان سبک برخورد داشته باشید. این عبارت به لوله مانیسمان در رده‌های پایین‌تر از ۴۰، معمولا رده ۱۰، ۲۰ و ۳۰ اشاره دارد. اما باید به این نکته توجه داشت که علاوه بر رده، ضخامت نیز در اطلاق نام لوله مانیسمان سبک به آن تاثیرگذار است. چرا که ممکن است لوله‌ای در رده ۳۰ باشد، اما با توجه به ضخامت بالای آن، نتوان آن را در گروه لوله مانیسمان سبک قرار داد.

لوله مانیسمان سبک

لوله مانیسمان از سوراخ کردن شمش فولادی به دست می‌آید.

استاندارد لوله مانیسمان سبک

لوله مانیسمان سبک تحت استانداردهای مختلفی در سراسر دنیا تولید می‌شود. با توجه به نوع کاربرد و خواصی که از آن انتظار می‌رود، باید از استاندارد مشخصی استفاده نمود.
برخی از پرکاربردترین استانداردها در تولید لوله مانیسمان سبک شامل موارد زیر می‌شود:

● استاندارد API 5L
● استاندارد DIN
● استاندارد ASME
● استاندارد ASTM

کاربرد لوله مانيسمان سبک چیست؟

انواع برند لوله مانیسمان سبک وارداتی چینی، اروپایی، اهواز، دقیق کاوه و لوله گستر اسفراین از بازار آهن قابل تهیه است. این محصولات اغلب در مواردی که وزن کم و خواص مکانیکی اهمیت می‌یابد، مورد استفاده قرار گیرد. ساخت بویلر، از نمونه کاربردهای این مقاطع است. همچنین لوله گاز بدون درز و سبک در سیستم لوله کشی کاربرد دارد. برای استعلام قیمت لوله مانیسمان کاوه کلیک کنید.

برندهای لوله مانيسمان سبک در ایران

برخلاف لوله‌ سیاه درزدار سبک، کارخانه های کمی در ایران هستند که به تولید لوله مانیسمان می‌پردازند. با توجه به اطلس تولیدکنندگان لوله فولادی ایران، تعداد کمی از کارخانه‌ها به تولید لوله مانیسمان مشغول هستند.

برندهای ایرانی که به تولید لوله مانیسمان سبک می‌پردازند، عبارتند از:

● لوله دقیق کاوه
● نورد و لوله اهواز

فرایند تولید لوله مانیسمان

استعلام قیمت لوله مانیسمان سبک

عوامل مختلفی هستند که قیمت لوله مانیسمان سبک را تحت تاثیر قرار می‌دهند. برخی از مهمترین موارد به شرح زیر است:

● برند
● کیفیت
● رده
● قطر
● استاندارد

برخی از انواع لوله مانیسمان در سیستم لوله کشی گاز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لوله‌ها با استاندارد مشخصی، یعنی API 5L، ساخته می‌شوند. برای آنکه لوله مطابق استاندارد تولید شود، باید به مجموعه‌ای از اصول در ساخت توجه کرد. قیمت لوله مانیسمان سبک در استانداردهای مختلف با هم برابر نیست.

مشتریان لوله مانیسمان سبک، به دنبال رده‌های ۱۰، ۲۰ و ۳۰ هستند. اینکه کدام رده لوله برای شما مناسب است، کاملا به نوع کاربرد بستگی دارد. برای شفاف‌تر شدن مفهوم رده، تصور کنید سه لوله مانیسمان با قطر خارجی یکسان دارید. با افزایش رده، ضخامت لوله افزایش می یابد. بنابراین لوله مانیسمان رده ۳۰، ضخامت بیشتری در مقایسه با لوله رده ۱۰ خواهد داشت. از آنجا که وزن، یکی از شاخص‌های خرید لوله مانیسمان است، هرچه ضخامت افزایش یابد، بالتبع وزن نیز افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل قیمت لوله مانیسمان سبک در رده‌های مختلف، ثابت نیست. قطر نیز مانند رده بر قیمت نهایی تاثیر می‌گذارد.

لوله مانیسمان سبک

لوله مانیسمان سبک در رده‌های ۱۰، ۲۰ و ۳۰ در بازار موجود است.

مطرح شدن برندهای لوله در بازار، بر نوسان قیمت آن‌ها تاثیر دارد. علاوه بر تفاوت کیفیت برندهای مختلف لوله، مسئله عرضه و تقاضا نیز بر این نوسان تاثیر خواهد داشت. مثلا تصور کنید که تمام مشتریان به دنبال تهیه لوله مانیسمان سبک اهواز باشند. در این شرایط تقاضا برای خرید این نوع کالای خاص افزایش می‌یابد. نتیجه این به هم خوردگی توازن میان عرضه و تقاضا، افزایش قیمت لوله مانیسمان اهواز خواهد بود.

در یک جمع‌بندی کلی، هنگام استعلام قیمت انواع لوله مانيسمان سبک نباید تنها به یک عامل توجه داشت. بلکه برآیندی از مجموعه عوامل مذکور، در قیمت روز انواع لوله بدون درز تاثیر خواهد داشت.

خرید لوله مانيسمان سبک از آیرومارت

تا همین چند سال پیش، برای تهیه انواع لوله بایستی به بازار آهن مراجعه می‌کردید. این حضور فیزیکی و تلاش برای پیدا کردن قیمت دقیق کالا، مزایا و معایب مخصوص خود را داشت. البته که معایبی مثل عدم اطمینان از قیمت، زمان بر بودن پیدا کردن کالا بر اساس نیاز و بسیاری از موارد دیگر، برای مشتری چندان خوشایند نبود.

امروزه به واسطه تغییر در استراتژی‌ها و بکارگیری راهکارهای جدید، خرید آهن آلات ساده‌تر شده است. شرکت پیشرو صنعت نفت آسیا که با برند آیرومارت در بازار شناخته می‌شود، برای سهولت فرایند خرید، اقدام به قیمت دهی آنلاین کرده است. به طوریکه روزانه شما با مراجعه به صفحه قیمت لوله می‎‌توانید از قیمت روز کالا اطلاع پیدا کنید. برای استعلام قیمت لوله مانیسمان رده ۴۰ کلیک کنید.

لوله مانیسمان در ساختمان

در مرحله بعدی با انتخاب محصول مورد نیاز و افزودن به سبد خرید، سفارش شما ثبت خواهد شد. پس از ثبت سفارش کارشناسان مجموعه فرایند خرید شما را پیگیری خواهند کرد. گاهی نیاز است تا لوله یا سایر مقاطع فولادی بنا به ضرورت خمکاری شده و یا برش داده شوند. تمامی خدمات مورد نیاز مشتری توسط آیرومارت قابل انجام است. برای آگاهی از این موارد کافی است از طریق شماره تماس ۰۲۱۴۵۳۰۶ با مجموعه در ارتباط باشید.

۲۴ مرداد ۱۴۰۰ رویا سبزعلی ۲
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

  1. محسن صالحی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۰

   برای ساخت لوله مانیسمان سبک استاندارد وجود نداره؟

   • آیرومارت
    ۲۱ آذر ۱۴۰۰

    سلام وقت بخیر اگر این مقاله را مجددا مطالعه کنید به استانداردهای تولید لوله مانیسمان سبک اشاره شده است.

خبرنامه

اطلاع از جدیدترین قیمت و تخفیف‌های روز بصورت آنی و رایگان

مشاوره خرید
ارسال در واتس اپ