۲۹ مرداد ۱۳۹۹ پریسا خاتمی ۰
به اشتراک‌ گذاری

گفتگوی زنده اینستاگرامی: همه چیز در مورد خرید نبشی و ناودانی

۵/۵ - (۲ امتیاز)

شناخت عوامل موثر بر خرید نبشی و ناودانی می‌تواند کمک بزرگی به خریداران این کالا باشد.
هفته گذشته در مورد کارخانه‌ها و نحوه تولید نبشی و ناودانی صحبت کردیم. این هفته به بررسی عوامل موثر بر قیمت این دو مقطع می‌پردازیم.

 

 

عوامل موثر بر خرید نبشی و ناودانی کدام‌اند؟

سوالی که ذهن اکثر خریداران را درگیر خود کرده این است که بهترین زمان خرید نبشی و ناودانی چه موقع است؟
در پاسخ به این سوال باید گفت، نبشی و ناودانی مستقیما از شمش تولید می‌شوند. پس برای کشف قیمت سایز‌هایی که در ایران تولید می‌شوند، از بورس کالا بهره می‌جوییم. همچنین از دیگر عوامل موثر بر قیمت قیمت نبشی و ناودانی، نوسانات نرخ دلار است. حال تصور می‌شود سایزهای وارداتی تنها متاثر از این عامل هستند اما این موجودی کالا است که بیشترین اثر را بر قیمت نبشی و ناودانی دارد.

به عبارتی قیمت کالاهای وارداتی که از موجودی تاثیر می‌پذیرند؛ در صورت افزایش واردات و متعاقبا موجودی، کاهش می‌یابد که این تاثیر، بر روی کالاهای صنعتی محسوس‌تر است.
چراکه قیمت نبشی‌های ساختمانی تولید کارخانه‌های داخل ایران؛ تحت تاثیر نرخ شمش دچار نوسان می‌شوند. دلیل این امر تولید مستمر آن‌ها است که باعث می‌شود قیمت این کالا تحت تاثیر موجودی قرار نگیرد.
برخی کالاها مثل نبشی‌های ۱۲ متری سایز پایین، کم مصرف‌تر هستند و کارخانه‌های کمتری سمت تولید آن‌ها می‌روند. پس پیشنهاد می‌شود از نبشی ۶ متری استفاده شود چون سهل الحصول‌تر و ارزانتر است.

برای مشاهده قیمت روز نبشی و قیمت روز ناودانی می‌توانید به صفحات مربوطه مراجعه کنید یا با کارشناسان آیرومارت به شماره ۰۲۱۴۵۳۰۶ تماس بگیرید.

بررسی کیفیت نبشی و ناودانی:

 • نبشی:
  از آنجا که کارخانه‌ها برند خود را بر روی کالای نبشی و ناودانی حک نمی‌کنند و تنها نام تولید کننده بر روی کالا اسپری می‌شود؛ پس نمی‌تواند عامل موثری برای تشخیص کیفیت نبشی باشد. پیشنهاد می‌شود برای تشخیص کیفیت کالا، به کیفیت سطحی، عدم وجود تاب و موج، پیچیدگی، عدم خوردگی و صاف بودن کالا توجه کنید.
 • ناودانی:
  عامل اصلی تشخیص کیفیت ناودانی، وزن آن است. تطابق وزن با استاندارد لازم، به این معنی است که کالا از کیفیت مطلوب برخوردار است.
  در مورد کالایی همچون ناودانی، بخصوص سایزهای وارداتی، باید گفت به علت زمان‌بر بودن حمل بار، کالا دچار زنگ‌زدگی و یا زردی می‌گردد. اما آیا هردو عامل موثر هستند؟
  زنگ‌زدگی به معنای پوسته شدن و خوردگی کالا و در نتیجه کیفیت پایین آن است. اما زردی نشانگر آغاز فرآیند اکسید شدن است که در کیفیت کالا تاثیری ندارد.
  آیرومارت در کنار شما است تا بهترین تجربه از خرید انواع مقاطع فولادی را برای شما رقم بزند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۰۲۱۴۵۳۰۶ تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهره برید.
۲۹ مرداد ۱۳۹۹ پریسا خاتمی ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران