تحلیل هفتگی بازار فولاد- هفته چهارم مرداد ۹۹

تحلیل هفتگی بازار فولاد- هفته چهارم مرداد 99

تحلیل هفتگی بازار فولاد را با پروفیل آغاز می‌کنیم. این هفته هم مشابه روز‌های پیش شاهد یک بازار کاهشی، توام با ثبات بودیم. در برخی روزها با کاهش و در برخی با افزایش قیمت روبرو بودیم. اما به طور کلی از آنجا که قیمت‌ها به اصطلاح به کف بازار رسیده‌اند و انتظار نمی‌رود این روند کاهشی، دوباره اتفاق بی‌افتد؛ پیشنهاد می‌کنیم کسانی که قصد خرید انبوه دارند از این فرصت استفاده کرده و قبل از اینکه بازار دچار التهاب شود، کالای موردنظر خود را تهیه کنند. چراکه حداقل در کوتاه مدت نمی‌توان اتظار ادامه این روند کاهشی را داشت.

 

بازار فولاد در هفته‌ای که گذشت

اما در بخش استیل هم اوضاع تقریبا به همین شکل بود و از آنجا که در هفته گذشته، دلار با ثبات نسبی همراه بود و نوسانات قابل توجهی نداشت؛ بازار استیل هفته آرامی را پشت سر گذاشت.تقریبا در همه مقاطق، قیمت‌ها ثابت ماند و دارندگان کالا تمایل بیشتری نسبت به فروش داشتند. به طور کلی می‌توان گفت با توجه سکون نسبی، بازار این هفته، معاملات بیشتری را رقم زد.

در نهایت به بررسی مقاطع طویل می‌پردازیم.
افزایش دلار در روزهای یکشنبه و دوشنبه موجب شد تا دارندگان کالا در تلاش برای افزایش قیمت باشند، اما از آنجا که بازار کشش این افزایش را نداشت، این اتفاق نیفتاد و روند کاهشی را درپیش گرفت.
البته تیراهن‌های سایز 14 و27 بخاطر کم بودن موجودی تحت تاثیر این روند قرار نگرفتند و با افزایش نرخ همراه بودند. همچنین تیرآهن سایز 22 بعد از 5 ماه توسط کارخانه ذوب آهن عرضه شد و با افت 2000 تومانی همراه بود. میلگرد هم تحت تاثیر قیمت شمش با شیب کم، روند کاهشی داشت.
در نهایت پیش‌بینی می‌شود با توجه به عرضه بورس کالا، قیمت تیرآهن در هفته آینده افزایش و قیمت نبشی ناودانی کاهش یابد.

 

در آخر، تحلیل این هفته بازار فولاد را با این سوال به پایان می‌رسانیم که مصرف کننده و خریدار می‌خواهند پول خود را در چه زمینه ای سرمایه گذاری کنند؟
بازار به شکلی است که با توجه به نامشخص بودن وضعیت اقتصادی، نوسانات نسبی دلار و بورس کالا، احتمال ریسک در خرید و فروش بالا خواهد رفت و در نتیجه با سرمایه‌های سرگردان روبرو خواهیم شد. آنچه که می‌تواند در روند فعلی بازار تاثیرگذار باشد، مشخص شدن مسیر حرکت سرمایه عمومی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *