تحلیل بازار فولاد

تحلیل هفتگی بازار فولاد- هفته سوم مرداد ۹۹

در قسمت قبل تحلیل هفتگی بازار فولاد، به بررسی شیب ملایم کاهش قیمت مقاطع فولادی و عوامل موثر بر آن پرداختیم. این هفته موارد موثر بر ثبات نسبی بازار را بررسی نموده‌ایم.

بازار فولاد در هفته‌ای که گذشت

به طور کلی بازار این هفته به دلیل کاهش قیمت ارز با ثبات نسبی همراه بود. نسبی از آن جهت که کاهش اندکی که در قیمت مقاطع فولادی رخ داد باعث افزایش حجم خرید و فروش نشد. به عنوان مثال در بخش استیل روند کاهشی قیمت به اندازه‌ای که مصرف کنندگان انتظارش را داشتند، نبود و به امید کاهش بیشتر قیمت‌ها دست از خرید نگه داشتند. از طرفی صاحبین کالا نیز نرخ مقطع استیل را پایین نیاوردند چراکه اعتمادی به روند کاهشی نرخ ارز ندارند و اینگونه تصور می‌کنند که قیمت‌ها مجددا افزایش خواهد یافت.

در بخش ورق هم می‌توان گفت راکدترین هفته از ابتدای سال را پشت سر گذاشت. چراکه روند کاهشی نرخ ارز باعث فروکش کردن بازار فولاد شد. پیشنهاد میکنیم کسانی که قصد خرید ورق یا هر مقطع دیگری را نه با هدف کسب سود، که برای استفاده شخصی می‌خواهند، نسبت به این رکود تعلل نکنند و هر زمان که مناسب می‌دانند دست به خرید کالای موردنظر خود بزنند.

قیمت مقاطع طویل مانند میلگرد و تیرآهن نیز همچون دیگر مقاطع به شدت کاهش یافت اما این پایین آمدن قیمت تاثیر مثبتی بر رکود بازار نداشت.

در آخر می‌توان مهم‌ترین عامل رکود بازار پروفیل را عدم استقبال خریدارن بنا به دلایل پیش‌تر ذکر شده،دانست. به طوری که بازهم نرخ ارز تاثیری در بالارفتن فروش نداشت و پیشبینی می‌شود این رکود تا پایان هفته دیگر نیز ادامه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *