بررسی قیمت آهن

تحلیل هفتگی بازار فولاد- هفته سوم تیر ۹۹

در هفته سوم تیرماه 99، با افزایش شدید قیمت محصولات فولادی مواجه بودیم. در واقع می‌توان گفت تحلیل این هفته بازار فولاد در ادامه اتفاقات هفته گذشته است. در ویدیو زیر از آیرومارت به بررسی قیمت آهن و محصولات فولادی در بازار فولاد ایران می‌پردازیم.

 

بازار فولاد در هفته‌ای که گذشت

با بررسی قیمت آهن و محصولات فولادی در  این هفته باید گفت، بازار این هفته فولاد با افزایش شدید و حتی هیجانی همراه بود. از جمله عواملی که باعث چنین رویکردی در بازار شد، معمالات شمش در بورس کالا بود. افزایش ناگهانی قیمت شمش در بورس کالا که در نهایت لغو معاملات شمش بورس کالا را به همراه داشت، منجر به ایجاد فضای ملتهب در بازار شد. قیمت میلگرد و مقاطع طویل با شیب تندی افزایش قیمت داشتند، به طوری‌که بسیاری از مبادی فروش‌های خود را بسته بودند و اعلام قیمت نمی‌کردند.

از طرفی روند افزایشی قیمت دلار منجر به ادامه دار شدن افزایش قیمت محصولات فولادی در بازار فولاد شد. با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی کشور و افزایش بی رویه قیمت دلار و به نوعی کاهش ارزش ریال، نمی‌توان پیش بینی درستی از ادامه این روند افزایشی در بازار فولاد ارائه داد.

نکته قابل توجه در بازار این هفته این بود که، بسیاری از خرید و فروش‌های انجام شده در بین بازاریان آهن بود. به نوعی با بررسی قیمت آهن و عملکرد معاملات در این هفته، می‌توان گفت خرید آهن از سوی مشتریان مصرف کننده به منظور پیشرفت پروژه‌ها به حداقل رسیده بود. معاملات انجام شده در بین فروشندگان آهن بود که عملا از این طریق، نوسان گیری انجام می‌دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *