بررسی تغییرات قیمت آهن

تحلیل هفتگی بازار فولاد- هفته دوم تیر ۹۹

عوامل موثر بر قیمت مقاطع فولادی در این هفته، قیمت پایه شمش در بورس کالا، کمبود موجودی برخی مقاطع در بازار و افزایش قیمت دلار بود. در ویدیو تحلیل این هفته آیرومارت به بررسی تغییرات قیمت آهن به تحلیل هریک از این عوامل و تاثیرات آن‌ها بر روند قیمت مقاطع پرداختیم.

برای ورود به بخش تحلیل هفتگی بازار فولاد کلیک کنید.

 

بازار فولاد در هفته‌ای که گذشت

کمبود موجودی تیرآهن در سایزهای بالا در بازار فولاد منجر به افزایش قیمت شدید این مقطع در بازار فولاد شد. از طرفی افزایش قیمت پایه شمش در بورس کالا نیز افزایش قیمت مقاطع طویل از جمله، نبشی و ناودانی، میلگرد و تیرآهن را در پی داشت.
کمبود موجودی ورق st52 اکسین، در بازار فولاد منجر به افزایش شدید این مقطع در بازار شد، ورق فولاد مبارکه 6 میل و 12 میل در بازار فولاد نیز با کمبود شدید موجودی همراه بود. به همین دلیل قیمت ورق فولاد مبارکه نیز در بازار فولاد این هفته به شدت افزایشی بود.
از طرفی، زمزمه هایی مبنی بر تغییر روش قیمت پایه مقاطع فولادی در بورس کالا و بهینه سازی میزان عرضه مقاطع نیز به گوش می‌رسد البته جهت گیری بازار نسبت به این اتفاق قابل پیش بینی نیست.

قیمت ورق

به طور کلی با بررسی تغییرات قیمت آهن، پیش بینی ما از تحلیل بازار آهن این هفته، ادامه دار بودن افزایش قیمت این مقاطع در بازار است. توصیه ما نیز به افرادی که فعالیت اصلیشان خرید و فروش آهن نیست یا به اصلاح مصرف کننده این مقاطع هستند، این است که بلافاصله پس از به دست آوردن نقدینگی مورد نظر کالای خود را خریداری کنند زیرا با ادامه دار شدن این شیب صعودی قیمت آهن، حتی اگر کانال صعودی تغییر مسیر دهد، احتمالا بازار آهن در مقابل آن مقاومت خواهد کرد و می‌توان گفت عملا افرادی که خریدهای خود را انجام دادند اجازه کاهش قیمت و بازگشت قیمت‌ها به قیمت‌های سابق را نمی‌دهند.
بنابراین بر اساس بررسی تغییرات قیمت آهن، به مشتریان مصرف کننده توصیه می‌کنیم برای اینکه متحمل ضرر بیشتری نشوند بهتر است هرچه زودتر خریدهای خود را در بازار آهن انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *