افزایش قیمت دلار

تحلیل هفتگی بازار فولاد- هفته چهارم خرداد ۹۹

در هفته ای که گذشت افزایش دلار را می‌توان موثرترین اتفاق دانست و این افزایش ناگهانی، موجب واکنش نشان دادن فولاد نیز شد. که در این ویدیو تحلیل هفتگی بازار به بررسی تاثیر افزایش قیمت دلار روی مقاطع فولادی پرداختیم.

 

بازار فولاد در هفته‌ای که گذشت

اگر بخواهیم بررسی دقیق تری داشته باشیم، این هفته نیز مانند چند هفته اخیر شاهد ضعف تقاضا در بازار بودیم. ولی برخلاف گذشته این عامل نتوانست باعث کاهش قیمت‌ها شود.
دلیل آن را می توان نگرانی صاحبان کالا از فروش کالاهای خود به قیمتی پایین تر از ارزش واقعی آن، با توجه به افزایش ناگهانی قیمت دلار دانست. همین موضوع باعث شد تا شاهد افزایش سریع قیمت مقاطع باشیم.
همچنین تعطیلی این هفته باعث ایجاد سردرگمی در بین صاحبان کالا برای تعیین قیمت فروش در اواخر هفته شد. با توجه به اینکه شنبه به عنوان آخرین روز کاری از خرداد ماه بود و معمولا در روزهای انتهایی ماه انتقال پول سخت است، عملا فروشندگان کالا پس از فروش محصولات خود، باید دریافتی های خود را در روز یکشنبه تسویه می‌کردند. که این موضوع باعث شد تا صاحبان کالا ترجیح بدهند در روزهای انتهایی هفته چهارم خردادماه جلوی فروش خود را ببندند. تا قیمت دلار هم به ثبات مشخص برسد و این افزایش قیمت های هیجانی در بازار فروکش کند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از روند بازار فولاد، تحلیل‌های فتگی ما را در صفحه اینستاگرام و وبلاگ آیرومارت دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *