تحلیل معاملات بورس

تحلیل هفتگی بازار فولاد- هفته سوم خرداد ۹۹

در تحلیل هفتگی بازار فولاد این هفته به بررسی معاملات بورس و قیمت مقاطع فولادی در محصولات مختلف پرداختیم. به طور مختصر می‌توان گفت بازار نبشی و ناودانی و بازار ورق با ثبات نسبی و افزایش اندک همراه بودند. میلگرد و تیرآهن در آخر هفته با افزایش قیمت شدید مواجه بودند.

 

بازار فولاد در هفته‌ای که گذشت

بازار نبشی ناودانی در هفته ای که گذشت با ثبات نسبی همراه بود، این در حالی است که هفته قبل از آن افزایش شدید قیمت را شاهد بودیم. قیمت نبشی در تهران در پایه ۷۷۰۰ تومان معامله می‌شد اما در روز چهارشنبه با افزایش قیمت شمش در معاملات بورس شاهد افزایش ۱۰۰ تومنی در این کالا بودیم. در محصول ناودانی شاهد ثبات در قیمت با اندکی کاهش قیمت در سایز های ۲۲ و ۲۴ بودیم.

در تیرآهن ذوب آهن، متاثر از معاملات بورس کالا و عدم تقاضا در سایز های ۱۴ و ۱۶ و ۱۸ و ۲۲ شاهد روند کاهشی قیمت‌ها بودیم. اما پس از معاملات بورس در روز چهارشنبه و تعیین قیمت تیرآهن های سایز ۲۷ و ۳۰ شاهد افزایش قیمت چشمگیری بودیم. به طوری که همه‌ی معاملات در انبارهای تهران و اصفهان خط به خط و با تایید مجدد صورت گرفت .

بازار ورق فولادی هفته آرامی را سپری کرد به طور کلی قیمت ها با نوسانات اندکی همراه بود. در ورق نازک روند قیمت کمی افزایشی بود ، در حالی که ورق ۲ میل با کاهش ٢٠٠ تومانی نسبت به هفته گذشته روبرو شد.

با انجام معاملات بورس در اویل هفته  میلگرد به پایه ی ۶۸۰۰ تومان رسید. پیش بینى می‌شود با توجه به بالا رفتن قیمت  شمش بورس در معاملات آخر این هفته، باز هم بازار میلگرد روند افزایشی خواهد داشت.

بازار با توجه به معاملات انجام شده در بورس کالا با میزان تقاضای قابل قبولی رو به رو شد، قیمت ها برای قوطی ضخامت ۲میل در محدوده ۱۰ هزار تومان اعلام شد. اما در کل قیمت ها در محصول پروفیل، نسبت به هفته گذشته حدود ۳۰۰ تومان کاهش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *