بررسی بازار آهن

تحلیل هفتگی بازار فولاد- هفته دوم خرداد ۹۹

در ویدیو تحلیل هفتگی بازار فولاد این هفته به بررسی بازار آهن و اتفاقاتی که در بورس کالا افتاد، می پردازیم. این هفته نسبت به هفته های قبل، بازار آهن وضعیت نسبتا آرام تری در پیش داشت و قیمت مقاطع با شیب ملایم کاهشی همراه بود.

 

بازار فولاد در هفته‌ای که گذشت

این روند کاهشی در مقطع ورق حدود 100 تا 200 تومان کاهش رو به همراه داشت. از دیگر اتفاقاتی که در این هفته با آن مواجه بودیم و در فاکتو‌رهای بررسی بازار آهن تاثیر گذار است، انجام معاملات میلگرد در بورس کالا همراه با کاهش قیمت پایه، بود. که البته این اتفاق منجر به نارضایتی و اعتراض‌هایی از سمت عده‌ای شد، چرا که عملا تنها افرادی خاص از این کاهش قیمت میلگرد خبردار بودند و توانستند خریدهای خود را انجام دهند. اما در کل اتفاق مثبتی در بازار بود زیرا منجر به کاهش قیمت‌ها در مقاطع فولادی شد و مشتری مصرف کننده توانست راحت‌تر خریدهای خود را انجام دهد.

البته تعطیلاتی که در آخر هفته داشتیم در روند نزولی قیمت‌ها بی تاثیر نبود. می‌توان گفت در این هفته عملا چهار روز کاری داشتیم که معاملات در آن انجام می‌شدند و بازار نیمه کاره رها شد. البته در آخرین روزکاری هفته، زمزمه‌هایی از افزایش قیمت داشتیم که می تواند ناشی از کمبود موجودی در بازار است. برای مثال به طور کلی در حال حاضر با کمبود ورق های اکسین، ورق آلیاژی و ورق های فابریک در بازار مواجه هستیم که همین امر می تواند افزایش قیمت در این مقاطع را به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *