اخبار بازار فولاد

تحلیل هفتگی بازار فولاد- هفته چهارم اردیبشهت ۹۹

در ویدیو تحلیل این هفته به بررسی اخبار بازار فولاد و تغییرات قیمت مقاطع فولادی می پردازیم. اخبار بازار فولاد این هفته شامل ابطال معاملات بورس کالا در تیرآهن، ورق سرد و گرم فولاد مبارکه و افزایش قیمت دلار، که هر کدام بر روی قیمت مقاطع فولادی در بازار بسیار تاثیرگذار بودند و در ادامه به جزییات آن می پردازیم.

 

 

بازار فولاد در هفته‌ای که گذشت

بازار تیرآهن ذوبی هفته ی پر تلاطُم و افزایشی رو تجربه کرد. به طوریکه شاهد افزایش قیمت ۵۰۰۰۰ تومانی در هر شاخه موجود در انبارهای تهران و اصفهان بودیم. در اخبار بازار فولاد این هفته ابطال معاملات بورس این کالا یکی از اتفاقات مهم و تاثیرگذار بر قیمت تیرآهن بود. متاثر از این اتفاق و جو حاکم بر بازار فروشندگان قیمت های خود را با ۱۵۰ الی ۳۰۰ تومان افزایش اعلام کردند.

ورق ۲میل گیلان با افزایش ۲۰۰  تومانی در مبدا و تهران اعلام شد. تقاضای مطلوب از سوی خریداران باعث افزایش قیمت این محصول تا محدوده ی ۹۲۰۰ الی ۹۳۰۰ تومان شد. در سایر محصولات ورق ضخامت ۸ میل گیلان به علت کمبود موجودی افزایش ۴۰۰ تومانی داشت.

ورق های گالوانیزه و روغنی هم با توجه به روند کلی بازار با افزایش قیمت اعلام شدند. ورق روغنی نیز نسبت به هفته گذشته شاهد افزایش ۱۷۰۰ تومانی بودیم.

انواع ورق سرد B و گرم فولاد مبارکه در بورس کالا با توجه به رقابت ۲۳ درصدی روی قیمت پایه ، مورد تایید ناظر بورس کالا قرار نگرفت و تنها ورق های قلع اندود و گالوانیزه تایید و معامله شدند. احتمالا با عرضه ی بیشتر ورق های گرم مبارکه در هفته ی آینده شاهد اندکی ثبات در این کالا باشیم.

کارخانه های پروفیل تا اواسط هفته اعلام قیمت نداشتند. پس از آن با توجه به ابطال معاملات چهارشنبه بورس کالا توسط ناظر و در پی آن عدم عرضه ورق 2 میل در بازار اعلام قیمت ها با افزایش ۲۰۰ تومانی؛ ۱۰۴۰۰ تومان برای قوطی ۲ میل صورت گرفت. با توجه به انتظارات برای ادامه افزایش قیمت ورق 2 میل پیش بینی می شود، قیمت پروفیل افزایشی باشد.

در اویل هفته با تایید نشدن معاملات شمش توسط ناظر بورس شاهد افزایش قیمت کارخانه ها بودیم اما به مرور به علت کم بودن تقاضا بازار شاهد ثبات نسبی با اندکی روند افزایشی در مقطع میلگرد بودیم.

این هفته شاهد عدم تمایل فروش کارخانه های نبشی و ناودانی بودیم . در بیشتر روز ها، این عدم فروش منجر به ایجاد تنش در بازار این کالا شد به صورتی که نبشی ساختمانی از ۶۶۰۰ تومان در هفته های گذشته به ۷۴۰۰ تومان در تهران رسید. پیش بینی می شود این افزایش ناگهانی قیمت باعث کاهش تقاضا و برگشتن قیمت به کانال ۶۸۰۰ تومان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *