تحلیل بازار فولاد ایران

تحلیل هفتگی بازار فولاد- هفته سوم اردیبشهت ۹۹

در ویدیو تحلیل بازار هفتگی در اردیبهشت 99، به بررسی اتفاقات در بازار فولاد ایران ، قیمت مقاطع فولادی و روند قیمتی که هر یک از مقاطع فولادی در این هفته داشته اند، می پردازیم.

 

بازار فولاد در هفته‌ای که گذشت

در بازار فولاد ایران این هفته، نبشی و ناودانی در هفته سوم اردیبهشت با عدم تمایل کارخانه ها به فروش محصولات رو به رو بود، این رفتار از سوی کارخانه دارها، باعث افزایش تقاضای بازار و به تبع آن افزایش قیمت شد، البته فاصله قیمت شمش فولادی با محصول نهایی غیرمنطقی به نظر می رسد، اگرچه این اختلاف قیمت به این هفته خلاصه نمی شود و از ابتدای سال 99 با این روند روبه رو هستیم.

در خصوص محصول تیرآهن، تیرآهن کارخانه ذوب آهن این هفته شاهد افزایش قیمت شدید در هرشاخه بود  که در نهایت منجر به بسته شدن فروش برخی فروشندگان شد. همچنین به علت کمبود موجودی در سایزهای ۱۴ الی ۱۸ ،۲۰،۲۷ دارای بیشترین نوسان قیمتی در این مقطع بودند.

در بازار ورق همچنان با بالا بودن قیمت وکم بودن تقاضا مواجه هستیم. این روند با باطل شدن معاملات روز سه شنبه ی بورس کالا تشدید شد. با توجه به وضعیت ورق سیاه و کمیاب شدن آن، ورق روغنی با استقبال بیشتری مواجه گردیده است. بدین ترتیب برای این محصول هم چنان پیش بینی افزایشی بودن قیمت ورق را در هفته ی آتی داریم.

این هفته محصولات قوطی و پروفیل روند صعودی خود را حفظ کردند. قیمت های اعلامی متاثر از افزایش قیمت ورق های ۲میل و شمش فولاد با افزایش 200 تومانی در بورس کالا همراه بود و در بازه ۸۸۰۰ الی ۹۱۵۰ اعلام شد. اما با توجه به عدم اعلام قیمت از سوی اکثر کارخانه ها، قیمت قطعی را نمی توان برآورد کرد.

در بخش میلگرد با وجود افزایش ۶٠ تومانى قیمت شمش در بورس کالا، قیمت میلگرد با ثبات نسبی همراه بود و معاملات به شکلى ضعیف تر نسبت به روزهاى گذشته انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *