تحلیل هفتگی بازار آهن

تحلیل هفتگی بازار فولاد- هفته دوم اردیبهشت ۹۹

در تحلیل هفتگی بازار آهن به بررسی روند قیمت مقاطع فولادی در این هفته و اتفاقاتی که بر این تغییرات تاثیر گذار بوده اند، می پردازیم.

 

بازار فولاد در هفته‌ای که گذشت

بازار نبشی و ناودانی با شروع هفته بصورت نیمه تعطیل، آغاز به کار کرد به نحوی که در مجموع تنها ۴ الی ۵ کارخانه فروش داشتند. مابقی فروش خود را به روز معامله شمش در بورس کالا موکول کردند. کارخانه هایی که فروش داشتند نیز در محدوده ۶۴٠٠ تا ۶۶۵٠ تومان اعلام قیمت میکردند. به مرور با افزایش حجم تقاضا در بازار، شاهد ثبات قیمتی در این کالا بودیم. اما هر چه به اواخر هفته نزدیک تر شدیم میزان تخفیف کارخانه ها افزایش پیدا کرد و به طبع آن قیمت ریزش بیشتری داشت. در روز آخر هفته این کاهش قیمت به حدود ۳۰۰ تومان رسید.

قیمت تیرآهن

در تحلیل بازار آهن هفته، بازار تیرآهن به خصوص تیرآهن کارخانه ذوب آهن، متاثر از معاملات بورس کالا افزایش چشمگیری را در اوایل هفته تجربه کرد به طوری که همه معاملات در انبارهای تهران و اصفهان خط به خط و با تایید مجدد صورت گرفت. با کم شدن تقاضا در اواسط هفته قیمت ها کاهشی شد به طوری که در آخرین روز هفته تقریبا معاملات به صورت توافقی انجام شد.

در بازار این هفته مقطع ورق، هفته آرامی را با نوسان های اندک سپری کرد و می توان آن را ثابت تلقی نمود. اما در ورق نازک روند افزایشی بود به طوریکه ورق ۲ میل ٢٠٠ تا ٣٠٠ تومان بالاتر از قیمت هفته گذشته اعلام شد. در حوزه ورق ضخیم نیز روند کاهشی و تخفیفات به قوت خود باقی بود.

با انجام معاملات بورس در اویل هفته  هیجان براى خرید میلگرد شدت گرفت. کارخانه ها با افزایش 100 تا 200 تومانى اعلام قیمت کردند. طبق پیش بینی ها براورد می شد با توجه به عرضه شمش دربورس، بازار هم دستخوش تغییراتى شود که همین اتفاق هم افتاد. پس از یک روز قیمت میلگرد هم کاهشی شد و تقاضا از بین رفت.

در تحلیل بازار آهن صنف قوطی و پروفیل باتوجه به معاملات بورس کالا با میزان تقاضای قابل قبولی رو به رو بود، اما در کل قیمت ها نسبت به هفته گذشته تغییر محسوسی نداشت.
برای اطلاع از آخرین اخبار و قیمت مقاطع فولادی با در وبسایت آیرومارت همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *