تحلیل هفتگی بازار فولاد- هفته چهارم اسفند ۹۹

ضمن تبریک سال نو، با آخرین تحلیل بازار فولاد سال 99 درخدمت شما هستیم.

 

بطور کلی بازار آهن در روزهای پایانی سال نیمه تعطیل محسوب می‌شود به همین دلیل در این برهه تغییر خاصی در آن نمی‌بینیم. بازار امسال هم این هفته عملا تعطیل بود. چراکه عده زیادی مشغول انبارگردانی بودند و خرید و فروش به صورت محدود انجام می‌شد. و این عدم فروش مبادی و کمبود عرضه بود که موجب افزایش نسبی قیمت مقاطع فولادی گردید.
در نهایت وجود زمزمه هایی پیرامون برجام و احتمال توافق بین ایران و آمریکا و دارایی های بلوکه شده ایران، همگی احتمال کاهش قیمت، نه تنها در بازار آهن که در بخش دلار و طلا را هم در سال جدید تقویت نمودند. از همین رو بازار شب عید پر تب و تابی را پشت سر نگداشتیم.
به هرحال در سال جدید با دو رویه روبرو خواهیم بود. یا در سال جدید با بهبود روند تقاضا روبرو خواهیم بود و یا با پایین آمدن قیمت شاهد رکود باشیم و این رکود با افزایش تقاضا شکسته شود و ما شاهد تغییرات مثبتی باشیم.
بطورکلی بازار امسال با چالش‌های زیادی روبرو بود. از این جهت که ما طی چند مرحله افزایش قیمت و در نتیجه بلاتکلیفی بازار رو تجربه کردیم. که امیدواریم در سال جدید شاهد بهبود روند عملکرد در بورس کالا و بازار فولاد باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *