تحلیل هفتگی بازار فولاد- هفته سوم مهر ۹۹

در تحلیل هفتگی بازار فولاد این هفته مهم‌ترین عامل نوسان بازار فولاد، یعنی قیمت دلار و عرضه و تقاضا مورد بررسی قرار گرفته است.

 

 

تحلیل قیمت بازار استیل

بازار استیل این هفته، بجز در برخی کالاهای خاص که با افزایش قیمت روبرو ‌شدند؛ با ثبات نسبی همراه بود. این ثبات و در پی آن تعطیلات آخر هفته و همچنین انتظار خریداران مبنی بر کم شدن قیمت‌ها، موجب شد میزان تقاضا و در پی آن خرید و فروش کالاهای استیل کاهش یابد.

تحلیل قیمت بازار ورق

با وجود اینکه بازار ورق این هفته سیر نزولی داشت، اما با کاهش تقاضا روبرو بود. روز دوشنبه قیمت ورق کمی بالا رفت اما به دلیل اینکه بازار کشش این افزایش را نداشت، مجددا قیمت‌ها کاهش یافت. در نهایت خرید و فروش‌ها بیشتر به صورت توافقی انجام می‌پذیرفت و خبری از بازار پرتقاضا نبود.

تحلیل قیمت بازار پروفیل

در بخش پروفیل هم شاهد کاهش نسبی قیمت بودیم. به عنوان مثال اول هفته ورق 2 گیلان، 21 هزار تومان بود که این رقم در آخر هفته به 20.400 تومان رسید و باعث شد تا پروفیل هم با نزول قیمت مواجه شود. حتی زمان که دلار به 29 هزار تومان برگشت به علت نبود تقاضا، قیمت آهن بالا نرفت.
به نظر می‌رسد این روند نزولی تا هفته آینده هم ادامه داشته باشد.که علت آن را می‌توان در پایین آمدن نرخ دلار جستجو کرد. لازم به ذکر است تعطیلات اربعین هم بر کم شدن تقاضا و نرخ مقاطع تاثیر گذاشته است.

تحلیل قیمت بازار مقاطع طویل

تجربه پایین آمدن نرخ دلار در اول هفته‌ای که گذشت، موجب شد تا قیمت مقاطع طویل تا روز دوشنبه نزول پیدا کند.از روز دوشنبه با گران شدن دلار، مجددا قیمت‌ها افزایش یافت. اما روزهای سه و چهارشنبه به دلیل کم شدن تقاضا، قیمت مقاطعی چون نبشی و میلگرد به شدت کاهش یافت. در بخش تیرآهن این کاهش قیمت با شیب کم‌تری اتفاق افتاد.

برای اطلاع از روند بازار فولاد می‌توانید در بخش وبلاگ آیرومارت به صفحه تحلی بازار مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *