تحلیل هفتگی بازار فولاد- هفته دوم مهر ۹۹

در تحلیل هفتگی بازار فولاد این هفته مهم‌ترین عامل نوسان بازار فولاد، یعنی قیمت شمش در بورس کالا و نرخ دلار مورد بررسی قرار گرفته است.

بازار فولاد در هفته‌ای که گذشت

بازار این هفته پروفیل تحت تاثیر عوامل مختلفی چون دلار و بورس کالا قرار گرفت. بالارفتن نرخ دلار از یک سو و تایید بورس شمش از سوی دیگر، موجب افزایش قیمت پروفیل شدند. ازآنجا که این روند صعودی قیمت‌ها، بر منطق استوار نبود و بیشتر جنبه هیجانی داشت؛ احتمال دارد در هفته آینده با کاهش روبرو باشیم. اتفاق روز چهارشنبه مبنی بر کاهش قیمت‌ها علیرغم افزایش نرخ دلار، می‌تواند مهر تاییدی بر این ادعا باشد.

قیمت ورق تحت تاثیر عرضه شمش در بورس و بعد از آن دلار، افزایش شدید 1000 تومانی داشت و ما به نوعی با یک حباب روبرو بودیم. در نتیجه احتمال می‌رود در هفته ای که پیش رو داریم شاهد کاهش نسبی قیمت ورق باشیم.

مقاطع طویل هم تحت تاثیر قیمت دلار و شمش قرار داشت و همانند دیگر مقاطع، روندی صعودی را تجربه کرد. از آنجاکه تیرآهن، بویژه سایزهای 18 و 22 به دلیل نبود تقاضا با این روند همسو نبود؛ پیش‌بینی می‌شود هفته آینده افزایش شدید قیمت را تجربه کند.

بازار استیل هم در ادامه هفته گذشته روند افزایشی داشت. به عنوان مثال ورق 304 روز شنبه با قیمت 77 هزار تومان به فروش می‌رسید که این رقم در پایان هفته به 84 هزار تومان تغییر یافت. به همین علت خرید و فروش های با تناژ بالا عملا انجام نمی‌پذیرفت. در پایان هفته اما، شاهد ثبات نسبی قیمت استیل بودیم و این روند تا حدودی کنترل شد که در صورت ادامه احتمال می رود هفته آینده بازار با ثبات قیمت همراه باشد.
برای اطلاع از روند هفتگی بازار فولاد به بخش وبلاگ سایت آیرومارت مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *