تحلیل بازار فولاد

تحلیل هفتگی بازار فولاد- هفته چهارم فروردین ۹۹

با آغاز کار تدریجی شرکت ها و انبارهای عرضه ی فولاد، از شنبه این هفته ، بازارآهن فعالیت خود را در سال ۹۹ آغاز کرد. آغازی که مطابق انتظار کم رونق بود و با افت شدید قیمت در تمام مقاطع فولادی همراه بود. در این ویدیو تحلیلی در آخرین هفته از فروردین 99، به بررسی تغییرات قیمت مقاطع فولادی در بازار فولاد می پردازیم.

 

بازار فولاد در هفته‌ای که گذشت

روند کاهشی قیمت تیرآهن این هفته شدت گرفت تا جایی که در روز آخر هفته دیگر محصولات ذوبی در مبدا (کارخانه ذوب آهن) اعلام قیمت نشد تا بلکه  اتفاقی در هفته ی آتی بتواند باعث تغییر این روند بشود. قیمت تیرآهن در بنگاه های تهران و اصفهان کاهش متوسط و تقریبی شاخه ای ۴۰۰۰۰ الی ۸۰۰۰۰ تومان را داشتند البته در سایز ۲۰ به علت کمبود موجودی این کاهش به حدقل رسید. در این ویدیو تحلیلی به بررسی جزییات بیشتری از روند قیمتی این مقطع پرداخته شده است.

در مقاطع نبشی و ناودانی نسبت به مقاطع دیگر کاهش کمتری را تجربه کرد و از ۶۴۰۰ به محدوده ۶٢٠٠ تومان رسید.

در صنف قوطی و پروفیل با کاهش هزار و ۲۰۰ تومانی ورق ۲ در این هفته مواجه بودیم.  ادامه روند کاهشی قیمت این محصول را  به بازه ی قیمتی ۸۴۰۰ الی ۸۷۵۰ تومان رساند.

میلگرد نیز هفته کاملأ کاهشى را پشت سر گذاشت. ورود میلگرد به کانال قیمتى ۵۴۵٠ تومانى و مشاهده کاهش ۵٠ الى ٢۵٠ تومانى کارخانه ها دامنه قیمت ها از ۵۴۵٠ الى ۶١٠٠ تومان و به نظر با توجه به معاملات انجام شده در انتهای هفته به کف قیمت میلگرد نزدیک شدیم و پیش بینی می شود در هفته ی آتی ثبات یا اندکی افزایش داشته باشیم.

آخرین خبرها از معاملات مقطع ورق همچنان روند نزولی را سپری می‌کند و در مبدا اصفهان از ۶ تا ۱۵ میل به غیر از ورق ۸ میل به دلیل محدودیت تناژ به پایه ۸۰۰۰ تومان و همچنان به صورت توافقی به فروش می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *