تحلیل هفتگی بازار فولاد- هفته سوم خرداد ۱۴۰۰

در هفته ای که که گذشت در بازار های جهانی ، نرخ سنگ آهن وارداتی چین، با خلوص 62 درصد با جهش 10 دلار به محدود 210 دلار رسید. از طرفی تلاش های دولت چین در جهت سرکوب قیمت ها، موجب خریدهای بروز فولاد سازان و کاهش حاشیه سود آنان شده است.
نرخ بیلت CIS پس از برخورد به سقف کانال صعودی میان مدتی 720 دلاری در هفته های گذشته به کف کانال نزدیک می شود و طبق آخرین گزارش متال بولتَن به محدوده 640 دلاری رسیده است.
بازار فولاد داخلی این هفته بیش از آنکه از قیمت دلار تاثیر بپذیرد دست خوش قیمت گذاری بلوم در بورس کالا بود.
این هفته میانگین معاملات انجام شده با افزایش 400 تومانی نسبت به هفته گذشته مواجه شد؛ این افزایش به گونه ای بود که قیمت شمش داخلی 15 دلار بیش از نرخ صادراتی آن شد. بازار نیز در مقاطع نوردی با تبعیت از بهای شمش، این هفته قیمت های خود را افزایش دادند. دلار در بازار آزاد همچنان درگیر مقاومت 23800 تومانی است و شکست خط روند نزولی هنوز تایید نشده است.

بررسی روند قیمتی مقاطع فولادی در هفته سوم خرداد 1400

قیمت میلگرد
این هفته با توجه به بالارفتن میانگین قیمت شمش ، میلگردسازان نیز بهای محصولات خود را افزایش دادند. در انتهای هفته با توجه به شیب زیاد افزایش قیمت ها، متقاضیان برخی خرید های خود را به امید اصلاح قیمت ها، به هفته های آتی موکول کردند.
قیمت ورق
مقطع ورق نیز مانند سایر مقاطع فولادی این هفته را با روند افزایشی به پایان رساند .
قیمت تیرآهن
این هفته نیز تیرآهن همچون هفته های گذشته مسیر صعودی در پیش گرفت. پیش بینی کارشناسان ارشد بیانگر احتمال رسیدن قیمت ها ی جهانی به دوران قبل از رکود است. همچنین افزایش هزینه های تولید در داخل از ابتدای سال احتمال تعدیل قیمت را نامحتمل می کند.
قیمت استیل
باتوجه به وابستگی شدید قیمت استیل به قیمت ارز و ثبات این پارامتر در هفته اخیر، در این مقطع شاهد ثبات قیمتی بودیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *