۲۵ خرداد ۱۳۹۹ مدیر ۰
به اشتراک‌ گذاری

گفتگوی زنده اینستاگرامی: همه چیز درباره خرید ورق

۵/۵ - (۱ امتیاز)

هر چیزی که درباره خرید ورق لازم است بدانید:

همه ما فولادی ‌ها، چه کسانی که در این حرفه خرید و فروش می‌کنند و چه مصرف کنندگان نهایی مقاطع فولادی، به نحوی درگیر مسئله خرید انواع مقاطع فولادی از جمله خرید ورق هستیم. در خرید ورق، نکات قابل توجهی وجود دارد که کمتر به آن پرداخته شده است.

ما در سلسله گفتگوهای زنده با کارشناسان خود به بررسی نکات مهم در خرید آهن می‌پردازیم، در گفت و گوی این هفته با سرپرست ارشد و مشاور تیم ورق آیرومارت که در ویدیو خرید ورق، عنوان شده است، به بررسی نکات خرید آهن در محصول ورق پرداختیم.

در گفتگوی این هفته مسائلی در عناوین مختلفی مانند ضروری ترین اطلاعات در مورد محصول ورق و کاربردهای آن، انواع ورق هایی که برای مصارف مختلف باید بشناسید. کارخانه‌های تولید کننده ورق در ایران و مهم‌ترین تفاوت‌هایی که تولید کننده‌های داخلی ورق دارند به همراه قیمت ورق در هر یک از این کارخانه‌ها بررسی شده است.

برای مثال در ایران دو نوع کارخانه داریم، کارخانه‌هایی که خود توانایی شمش ریزی و تولید اسلب دارند و در نهایت نیز توانایی نورد شمش ها و تولید انواع مقاطع فولادی را هم دارند. کارخانه‌های دیگری هم هستند که اسلب و شمش را به عنوان ماده اولیه خریداری می‌کنند و پس از نورد آن، مقطع مورد نظر را تولید می‌کنند.

تنها کارخانه‌ای در ایران ، که هم شمش تولید می‌کند و هم فرایند نورد را روی انجام می‌دهد، کارخانه فولاد مبارکه اصفهان است. دیگر کارخانه‌ها از جمله کارخانه اکسین اهواز، کارخانه فولاد کاویان، نورد قطعات فولادی جز آن دسته از کارخانه های فولادی هستند که اسلب را خریداری کرده و پس از نورد آن، ورق تولید می‌کنند.

در خريد ورق نکات دیگری نیز حائز اهمیت است. از جمله اینکه عرض و طول ورق ها در کارخانه های مختلف با توجه به توان تولید و نورد هر کارخانه، متفاوت است. لذا برای خرید ورق در سایز و عرض مشخص باید به موجودی بازار و توان تولید کارخانه‌های تولیدی توجه کرد. که در این ویدیو خرید ورق به تفصیل در این مورد توضیح داده شده است.

برای استعلام قیمت ورق سیاه st37، قیمت ورق گالوانیزه و … به سایت آیرومارت مراجعه کنید.

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ مدیر ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران