۶ بهمن ۱۳۹۸ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری

خرید مقاطع فولادی در ایران از بازار آهن سنتی تا بازار آنلاین

۵/۵ - (۲ امتیاز)

خرید مقاطع فولادی از جمله مسائل حائز اهمیت هر کشوری است. با پیشرفت صنایع مختلف در ایران و شروع ساخت و ساز ساختمان‌های نوین نیاز به خرید مقاطع فولادی در ایران روز به روز افزایش پیدا کرده است. از بین مقاطعی مقاطعی همچون میلگرد، تیرآهن و ورق فولادی کاربردهای بیشتر و گستره‌ی خرید و فروش بزرگتری دارند.

در ابتدا خرید به صورت مستقیم از کارخانه‌ها صورت می‌گرفت. این نحوه‌ی خرید معضلاتی را ایجاد می‌کرد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. با تاسیس بازارهای کسب و کار آنلاین در سال های اخیر پیشرفت های چشم گیری در نحوه خرید مقاطع فولادی رخ داده است. آیرومارت یکی از فعالان حوزه کسب و کارهای آنلاین است. برای مثال در سایت آیرومارت و با کلیک روی لینک زیر میتوانید قیمت روز مقطع پرکاربرد میلگرد را مشاهده کنید:

قیمت میلگرد

معضلات خرید مستقیم از کارخانه

فروش به صورت سبد کالا

در صورت خرید از کارخانه‌های بزرگ فولادی مانند اکسین اهواز، کارخانه فولاد مبارکه، ذوب آهن و … کارخانه محصولات را به صورت سبدی از محصولات در اختیار قرار می‌دهد. در واقع در صورت خرید یک تریلی میلگرد ۱۸، کارخانه با توجه به موجودی سبدی از میلگرد در سایزهای مختلف را به خریدار می‌دهد.

نحوه تسویه

جهت تسویه کردن با کارخانه‌ها باید قبل از تحویل بار پول به حساب کارخانه واریز شود. مصرف کننده ترجیح می‌دهد تا پس از تحویل بار با کارخانه تسویه حساب کند.

پروسه‌ی خرید

در برخی از کارخانه‌های نورد کار مانند کارخانه میلگرد قزوین فروش بار توسط کارخانه دار انجام نمی‌شود، صاحبان بار افراد دیگری هستند. برخی افراد با خرید شمش مورد نظر خود و پرداخت حق‌الزحمه کارخانه‌دار، میلگرد تولیدی را تحویل می‌گیرند. همچنین خرید جزئی از کارخانه‌ها امکان پذیر نیست.

در صورت مغایرت خرید با سفارش مشتری پروسه‌ی اثبات مغایرت شیمیایی یا مکانیکی محصول در یک پروسه طولانی قرار می‌گیرد.

شکل گیری بازار سنتی مقاطع فولادی

به دلیل تمامی این معضلاتی که در زمینه خرید مقاطع فولادی وجود داشت، بازار آهن ابتدا در قالب سنتی شکل گرفت. به این ترتیب برخی مشکلات خرید از کارخانه حل شد. از جمله این که فروش به صورت سبد متوقف و مطابق با سفارش مشتری انجام گرفت.

همچنین پروسه خرید آهن آلات و نحوه‌ی تسویه حساب ساده‌تر شد. همچنین با ورود بازار سنتی به حوزه آهن و فولاد امکان خرید به صورت جزئی نیز فراهم گشت. اما به دلیل مشکلاتی که همچنان برای مصرف کننده در این بازار وجود داشت. از سال ۱۳۸۶ بازار آهن آنلاین در ایران شروع به کار کرد. از اصلی ترین مزیت‌های بازار آنلاین شکستن انحصار قیمت گذاری بازار سنتی بوده است. در بازار سنتی قیمت مقاطع مختلف فولادی از جمله میلگرد آجدار و ساده، ورق، تیرآهن، پروفیل، لوله، نبشی، ناودانی و … توسط گروه کوچکی از فروشندگان تعیین می‌گشت که باعث متضرر شدن مصرف کننده می‌شد.

مزایای بازار آهن آنلاین

  • حل مشکل عدم شفافیت قیمت‌ها با قیمت گذاری در سایت‌ها
  • ایجاد شرایطی برای انجام خرید و فروش به صورت اعتباری و پرداخت ساده‌تر توسط مشتری
  • ارائه فاکتور رسمی توسط این شرکت‌ها
  • بهبود وضعیت خرید جزئی نسبت به بازار سنتی
  • ارائه سرتیفیکت‌های معتبرتر نسبت به بازار سنتی

آیرومارت به عنوان یکی از فعالان بازار آهن آنلاین محصولات را با بهترین کیفیت در اختیار مشتری قرار می‌دهد. شما میتوانید در وبسایت آیرومارت قیمت به روز مقاطع فولادی را چک کنید. قیمت روی مقطع پرکاربرد ورق را با کلیک روی لینک قیمت ورق فولادی مشاهده کنید. امکان ثبت صورت خرید به صورت آنلاین فراهم شده است. همچنین در وبلاگ آیرومارت می‌توانید از مقالات علمی، تحلیل هفتگی بازار، رویدادها و نمایشگاه‌های این حوزه بهر ببرید.

۶ بهمن ۱۳۹۸ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران