بررسی عملکرد چهارماهه 10 واحد تولید فولاد کشور

بررسی عملکرد چهارماهه ۱۰ واحد تولید فولاد کشور

به گزارش آیرومارت به نقل از ایرنا:رشد 4 درصدی در 10 واحد تولیدی بزرگ در مقایسه با پارسال صورت گرفت. و 6 میلیون و 863 هزار و 184تن مقدار تولید در طی چهار ماه امسال است.

تا به این لحظه حدود 30 درصد از فعالیت پارسال تولید کنندگان فولاد در بر گرفته شده است؛ همچنین تعطیلات عید در ماه فروردین و ایام تعطیل ماه رمضان در طی چهار ماه سال 98 ، باید به عنوان شرایط خاص برای تولیدکنندگان مد نظر قرار گیرد.

گنجایش تولید شمش فولادی کشور در سال 97 به عدد ۳۵ میلیون تن رسید که حدود ۲۵ میلیون تن تولید انجام شد و پیش بینی میشود در سال 98 حدود ۷۵ درصد گنجایش سال 97 تولید صورت گیرد .

در طی دوره چهار ماهه سال 98 مجتمع فولاد بناب پیشرفت 196 درصدی در مقایسه با دوره زمانی یکسان سال 97 به دست اورده و 74 هزار و 808 تن شمش فولادی تولید کرده است .

و این عدد در میان واحد های تولیدی بزرگ که کارنامه انها مورد بررسی قرار گرفته بالاترین فعالیت است . 3میلیون و ۱۰۴ هزار و ۴۳۵ تن مقدار تولید شمش فولادی فولاد مبارکه در مدت زمان مورد بررسی است ، فولاد مبارکه کاهش 2 درصدی نسبت به بازه زمانی یکسان پارسال داشته است که پایین ترین بهره وری در مدت زمان این گزارش محسوب می شود.

میزان تولیدات شرکت‌های مطرح فولادی

اطلاعات به دست آمده از تولیدات 12 شرکت مطرح فولاد مبنی بر این است که این شرکتها در کل چهار میلیون و ۱۲۸ هزار و ۷۸ تن در طی بازه چهار ماهه سال 98 تولید داشته اند که نسبت به چهار ماهه سال 97 پیشرفت ۹ درصدی به دست اورده اند. مقاطع ورق گرم، میلگرد، تیرآهن، لوله، ورق عریض، ورق گالوانیزه و همچنین به باقی محصولات در لیست تولیدات این واحدها اشاره شده است.

مجموع واحد هایی که مورد تحلیل قرار گرفته اند عبارتند از : فولاد مبارکه، سبا، ذوب آهن، فولاد آذربایجان، خراسان، فولاد آلیاژی، نورد و لوله اهواز(آمار غیر قطعی) گروه ملی صنعتی فولاد، فولاد اکسین، ورق خودرو چهار محال و بختیاری و فولاد بناب

برپایه آمار مورد بررسی، نورد و لوله اهواز با دستیابی به تولید ۶۵ هزار تنی در این دوره زمانی، رشد عملکرد ۷۹ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال داشت و از سوی دیگر فولاد بناب هم در بخش سایر اقلام تولیدی با یکهزار و ۳۲۷ تن عملکرد، در مقایسه با چهار ماهه ابتدایی پارسال افت ۶۳ درصدی در زمینه بازدهی این دوره داشت.

برنامه ریزی ایران در افق 1404 برای دستیابی به جایگاه هفتمین تولید کننده فولاد در جهان رسیدن به ظرفیت 55 میلیون تن تولید در سال است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *