آیرومارت » قیمت نبشی و ناودانی
قیمت نبشی و ناودانی

نبشی و ناودانی

نبشی و ناودانی دو محصول بسیار پر کاربرد در صنعت ساخت و ساز به شمار می‌روند این محصولات از لحاظ تولید به دو صورت پرسی و فابریک تولید می‌شوند. سطح مقطع نبشی دارای دو ضلع عمود بر یکدیگر بوده و انواع بال مساوی و بال نامساوی دارند و پروفیل های U شکل در صنعت با نام ناودانی شناخته می شوند و دارای انواع ساده و مشبک می‌باشد.

تماس مستقیم با کارشناس فروش

محمد علی رضایی

محمد علی رضایی

کارشناس بازرگانی - شماره تماس مستقیم

021-45306 - داخلی 320

پادینا عباسی

پادینا عباسی

کارشناس بازرگانی - شماره تماس مستقیم

021-45306 - داخلی 322

منتخب بهترین قیمت های نبشی و ناودانی

نبشی

ناودانی

  • تأمین از کارخانه‌های معتبر سراسر کشور در تمامی سایزها
  •  خدمات کنترل کیفیت محصولات
  •  امکان بازرسی محصول در مبداء
  •  امکان درج اطلاعات سفارش دهنده روی تمامی محصولات
  •  برشکاری و سایز کردن به سفارش مشتری
نبشی و ناودانی به روش‌های شکل‌دهی تهیه میگردند در روش فابریک از همان ابتدا به صورت نبشی و یا ناودانی از خط تولید خارج می گردند اما در روش پرس، نبشی و یا ناودانی توسط پرس تولید می گردد و ماهیت اولیه آن‌ها از ورق فولادی است.
نبشی:
پروفیلی که سطح مقطع آن دو ضلع عمود بر هم باشد نبشی نام دارد که در سازه های متفاوت استفاده می شود. این مقطح یکی از مهم ترین مصالح و پروفیل های ساختمانی است که به شکل مرکب و منفرد در پروژه‌های عمرانی،ساختمانی و صنعتی استفاده می‌گردد. علاوه بر این می‌توان از نبشی به صورت ترکیبی و با استفاده از وسایل و سازه‌های دیگر استفاده نمود. نبشی را در نقشه‌های ساختمانی با حرف انگلیسی ال “L” نشان می‌دهند واگر بال مساوی باشد پس از حرف L سایز بال را درج می‌کنند به عنوان مثال L200 یعنی نبشی‌های بال مساوی با اندازه بال 200 میلیمتر و اگر بال‌ها نامساوی باشند سایز هر دو بال به صورت ضرب کنار هم درج می‌شود مثل L200*100 یعنی نبشی بال نامساوی که یک بال آن 200 میلیمتر و یک بال آن 100 میلیمتر است.
نبشی را علاوه بر روش تولید (فابریک و پرسی) از لحاظ شکل ظاهری نیز طبقه‌بندی می‌کنند و دارای دو نوع نبشی بال مساوی و نبشی بال نامساوی هستند.
ناودانی:

با سطح مقطع U شکل از انواع پروفیل‌های ساختمانی با سطح مقطع باز است و در دسته پروفیل‌های صنعتی و ساختمانی جای می‌گیرد و در 2 نوع مشبک و ساده با مشخصات زیر عرضه می‌گردد:

  1. ناوادنی مشبک: از ورق گرم،گالوانیزه شده به صورت سرد یا گرم تولید می‌شود و جهت مصارف گوناگون چون ساخت قفسه‌های مستحکم فولادی، نصب سنگ، سازه های سبک فولادی مورد استفاده قرار می‌گیرد
  2. ناودانی ساده: ناودانی صنعتی و ساختمانی که با ورق نورد گرم تولید می‌شود و می‌تواند در صورت نیاز، به صورت گرم یا سرد گالوانیزه شود. این محصول در ابعاد 8،10،12،14،16 تولید می‌گردد. ناودانی از ارتفاع 30 تا 400 میلیمتر موجود بوده و بیشتر برای ساختن پل‌های باربر و موارد دیگر چون لوازم پزشکی،صنایع خودرو سازی و درب و پنجره های UPVC به کار می‌رود.

سوالات متداول برای خرید نبشی و ناودانی

نبشی سبک چیست؟

منظور از سبک بودن محصول، این است که وزنی پایین تر از وزن جدول استاندارد اشتال دارند. ابعاد و وزن این نوع از محصول برابر با اندازه های درج شده در جداول مهندسی محاسباتی نیست و اصولا پایین تر از مقدار استاندارد می باشد به همین دلیل به آن سبک گفته می شود.

تفاوت ناودانی فابریک و پرسی چیست؟

از نورد گرم شمش فولادی ناودانی فابریک و از پرس ورق فولادی ناودانی پرسی تولید می‌شود.

مهم‌ترین تولید کنندگان ناودانی چه کارخانه‌هایی هستند؟

فولاد ناب تبریز، فولاد البرز غرب ابهر، فایکو و شکفته از تولید کنندگان داخلی ناودانی هستند.

نبشی فابریک چیست؟

نبشی ها در دو نوع پرسی (از طریق پرس ورق) و فابریک (از طریق نوردش) وجود دارد و نوع فابریک آن با توجه به نحوه‌ی ساخت از کیفیت بالاتری برخوردار است.

نبشی کوتاه چیست؟

نبشی بلند به مانند دیگر مقاطع فولاد 12 متر طول دارد اما هر شاخه نبشی کوتاه 6 متر است.